New Super Mario Bros. Wii

New Super Mario Bros. Wii

8,3
67 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo EAD Tokyo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.11.2009
Europa:
20.11.2009
Polska:
20.11.2009
Producent:
Nintendo EAD Tokyo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.11.2009
Europa:
20.11.2009
Polska:
20.11.2009

New Super Mario Bros. Wii - opis gry

New Super Mario Bros. Wii to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na Nintendo Wii.

Fabuła - New Super Mario Bros. Wii

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Nintendo nie stawia większego nacisku na fabułę. Historia pełni tu pretekstową rolę – księżniczka Peach zostaje porwana przez Bowsera Juniora i siedem koopalingów, w związku z czym z odsieczą ruszają jej Mario, Luigi i dwóch Toadów.

Rozgrywka - New Super Mario Bros. Wii

New Super Mario Bros. Wii to tradycyjna dwuwymiarowa platformówka mająca nawiązywać do korzeni serii z czasów NES-a. Główne założenia rozgrywki są tu takie same: nasz podopieczny próbuje pokonać wypełnione przeszkadzajkami plansze i dobrnąć do masztu z flagą. Względem NES-owych pierwowzorów Mario (lub któryś z jego towarzyszy) potrafi nie tylko biegać i skakać, ale też spadać z impetem na ziemię, odbijać się od ścian czy wykonywać podwójny, a nawet potrójny skok. Gra wykorzystuje ponadto funkcje kontrolerów ruchowych Wii, dla przykładu za ich pomocą można wykonać niektóre czynności lub manipulować platformami.

W zmaganiach pomagają różne power-upy. Jest to chociażby grzybek pozwalający zwiększyć rozmiary podopiecznego, ognisty kwiat umożliwiający strzelanie kulami ognia czy mały grzyb zmniejszający rozmiary Mario. Dzięki temu jest on w stanie wyżej skakać, biegać po wodzie i pokonywać ciasne przejścia. Nowością jest lodowy kwiat, strój pingwina czy strój umożliwiający latanie. Na niektórych planszach znaleźć też można Yoshiego.

Na przejście czeka tu osiem podstawowych światów oraz dziewiąty bonusowy. Jeden taki świat składa się z pomniejszych leveli, do których dostęp mamy z mapy świata. Na jego końcu czeka na nas natomiast starcie z bossem.

New Super Mario Bros. Wii posiada tryb multiplayer w formie kooperacji. Nawet cztery osoby mogą grać ze sobą jednocześnie. 

Wideo - New Super Mario Bros. Wii

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper