Akiba’s Beat

Akiba’s Beat

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Acquire
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
15.12.2016
Europa:
19.05.2017
Producent:
Acquire
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
15.12.2016
Europa:
19.05.2017

Akiba’s Beat - opis gry

Akiba’s Beat to gra action-RPG wyprodukowana przez Acquire i wydana w Europie przez firmę PQube. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita. Była to trzecia odsłona serii Akiba’s Trip.

Akcja Akiba’s Beat rozgrywa się we współczesnej Japonii, konkretnie w Akihabarze, czyli popularnej dzielnicy Tokyo. Głównym bohaterem gry jest Asahi Tachibana, który prowadzi stosunkowo normalne życie po rezygnacji ze studiów. Asahi zostaje pewnego dnia uwięziony w świecie iluzji wraz z grupą kilku innych osób (jest wśród nich między innymi japońska idolka, otaku interesujący się anime, dziewczyna z bogatej rodziny, która rzuciła szkołę, oraz kumpel głównego bohatera). Bohaterowie często też stykają się z tajemniczą postacią w różowej pelerynie, która pojawia się przy każdym dziwnym incydencie.

Akiba’s Beat jest sequelem Akiba’s Trip: Undead and Undressed, czyli drugiej części cyklu, ale gra dość znacząco różni się od poprzednika pod względem rozgrywki. AB bliżej jest bowiem do tradycyjnych japońskich RPG-ów. Gameplay składa się z dwóch części - eksploracji oraz walki. W przypadku napotkania przeciwnika przenosimy się na oddzielne pole bitwy, gdzie odbywa się starcie. System walki jest bardziej zręcznościowy, przywodząc na myśl np. serię Tales of od Bandai Namco.

Podczas walk istotną funkcję pełni wskaźnik Imagine Gauge, który zapełnia się po każdym celnym ataku na przeciwnika. Pozwala on wejść w specjalny stan zwany Imagine Mode, który sprawia, że potencjał walczącego znacząco wzrasta (np. korzystanie z umiejętności nie zużywa punktów AP). Z czasem Imagine Mode można modyfikować, aby był jeszcze bardziej przydatny. Warto także zwrócić uwagę, że wspomniany wskaźnik, który inicjuje Imagine Mode, składa się z pięciu części. Im więcej ich wypełnimy, tym lepsze działanie.

W starciach mogą uczestniczyć bezpośrednio maksymalnie cztery postacie. Do tego, dzięki patentowi o nazwie Maid System, piąta może nas wspierać w ten lub inny sposób.

Wideo - Akiba’s Beat

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper