Akiba's Trip: Undead & Undressed

Akiba's Trip: Undead & Undressed

7,0
8 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.0
PC 8.0
PS3 7.5
PS Vita 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Acquire
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
07.11.2013
Europa:
10.10.2014
Producent:
Acquire
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
07.11.2013
Europa:
10.10.2014

Akiba's Trip: Undead & Undressed - opis gry

Akiba’s Trip: Undead & Undressed to gra akcji wyprodukowana przez japońskie studio Acquire i wydana w Europie przez NIS America. Tytuł ukazał się na PlaySation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita i komputerach osobistych. Undead & Undressed to sequel Akiba's Trip z PSP.

Akcja gry toczy się w popularnej tokijskiej dzielnicy Akihabara, która pewnego rodzaju zostaje zaatakowana przez istoty zwane Synthisters, swoiste wampiry energetyczne zdolne wysysać z ludzi chęci do życia. My przejmujemy tu kontrolę nad grupą cudaków, którzy rzucają rękawice temu wyzwaniu.

Przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki sami tworzymy naszą postać decydując o płci i szeroko pojętym wizerunku. Na wstępie wyjaśnijmy - gra nie traktuje siebie zbyt poważnie. Pełno tu np. humoru odnoszącego się do popkultury. Rozgrywka podzielona jest na misje - zarówno te fabularne, jak i opcjonalne. W przypadku tych pierwszy gra ułatwia nam nieco zadanie przedstawiając strzałkę prowadzącą do celu, poboczne questy możemy z kolei wykonywać, kiedy najdzie nas na to ochota. Ułatwieniem w tych zmaganiach jest opcja szybkiego podróżowania, która daje możliwość szybszego dotarcia z punktu A do punktu B. Warto przy tym dodać, iż ‘growa’ Akihabara składa się z połączonych ze sobą sekcji i nie stanowi jednej dużej mapy, w której przechodzenie między kolejnymi strefami jest płynne.

System walki jest dość prosty. Nasz podopieczny/podopieczna może wyprowadzić trzy rodzaje ataków i blokować. Ważna jest umiejętność klepania combosów - po celnym uderzeniu mamy krótką chwilę, by kontynuować obijanie oponenta. Tym sposobem nakręcamy licznik. Jeśli przekroczy on pewien poziom, ciosy stają się coraz mocniejsze. Rzecz polega na tym, żeby pozbawić przeciwników ciuchów, bowiem powstrzymać ich może tylko światło słoneczne.

Akihabara to dzielnica handlowa więc robienie zakupów odgrywa tu bardzo ważną rolę. Ciuchy w Akiba’s Trip to nie tylko wizerunek, ale także odpowiednik ekwipunku. My też możemy stracić fatałaszki w trakcie pojedynku, co nie jest wskazane. Generalnie jest ich tutaj pełno. Twórcy dorzucili nawet stroje postaci z innych gier/serii (np. Disgaea, The Legend of Heroes, Ragnarok Odyssey, Neptunia itd.).

Poza walką i zakupami atrakcją są również scenki dialogowe. W ich trakcie możemy wybierać odpowiedzi rzutujące na przebieg rozmowy. Przy niemal każdej z nich otrzymujemy do wyboru wariant absurdalny, który przekierowuje dyskusję na jeszcze bardziej rozrywkowe tory.

Wideo - Akiba's Trip: Undead & Undressed

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper