Air Combat

Air Combat

6,9
34 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
7 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.06.1995
Europa:
10.1995
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
7 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.06.1995
Europa:
10.1995

Air Combat - opis gry

Air Combat to strzelanina z udziałem samolotów wyprodukowana przez Namco na PlayStation. Tytuł ukazał się mniej więcej w okresie premiery pierwszej stacjonarnej konsoli Sony. Gra doczekała się dwóch kontynuacji - pierwsza, Ace Combat 2, trafiła na PlayStation, druga, czyli Air Combat 22, powstała z myślą o automatach i nie opuściła granic Japonii.

Gra posiada fabułę, choć ta stanowi zaledwie pretekst do podjęcia działań. Mianowicie bliżej nieokreślony kraj zostaje zaatakowany przez terrorystów, których nie powstrzymują tradycyjne metody samoobrony. Żeby im przeciwdziałać, do życia -- jako ostatnia deska ratunku -- zostaje powołany oddział najemników wyposażonych w samoloty bojowe. Jednym z nich jest rzecz jasna sam gracz.

 

Podczas rozgrywki Air Combat nie rości sobie pretensji do realistycznego ukazania podniebnych batalii. Średnio realistyczna jest zatem fizyka, co więcej, także inne elementy odstają od realiów znanych z prawdziwego świata, np. samoloty mogą przenosić ponad sześćdziesiąt rakiet jednocześnie.

 

Struktura gry jest liniowa. Do wykonania mamy szereg misji polegających zwykle na zniszczeniu konkretnych celów porozmieszczanych w różnych miejscach na danym poziomie. Dobrze zrealizowane zadania nagradzane jest kasą (możemy dostać większą jej ilość jeśli, opcjonalnie, zlikwidujemy przy okazji inne jednostki nieprzyjaciela), która może następnie posłużyć do kupna nowych maszyn. O ile w wersji na automatach gracze mieli do dyspozycji tylko F-16, tutaj pojawiają się też inne samoloty, m.in. Su-27, F-4 Phantom, Lockheed F-117A Nighthawk itd.

 

Z czasem możemy też przeznaczyć pieniądze na wynajęcie skrzydłowego, który będzie nam pomagał podczas zmagań. Poczynaniami takiego pomocnika możemy kierować wybierając w trakcie rozgrywki jedną z trzech komend.

 

Oprócz singla w Air Combat jest też dostępny multiplayer ze split-screenem. Starcia można śledzić z dwóch kamer - jednej umieszczonej w środku samolotu i drugiej znajdującej się tuż za nim.

Wideo - Air Combat

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper