Colony Wars

Colony Wars

7,3
30 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Psygnosis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
10.1997
Europa:
11.1997
Producent:
Psygnosis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
10.1997
Europa:
11.1997

Colony Wars - opis gry

Colony Wars to gra akcji z udziałem statków kosmicznych wyprodukowana i wydana przez Psygnosis na PlayStation w 1997 roku. Tytuł zbierał w swoim czasie bardzo pozytywne noty, co zaowocowało powstaniem równie dobrze przyjętych kontynuacji. One także ukazały się na pierwszej konsoli Sony.

Colony Wars zabiera nas w daleką przyszłość, konkretnie w kolejne tysiąclecie. Jest rok 3095, Ziemianie stworzyli prawdziwe międzygwiezdne imperium, które nie patyczkuje się z podbojami nowych światów - w celu podtrzymania życia na macierzystej planecie nie zawraca sobie głowy katastrofami wywoływanymi przez kolonizację. Gracz wciela się w pilota Ligi Wolnych Światów, organizacji de facto rebeliantów, którzy mają już dość ziemskiej tyranii.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Na wykonanie czekają liczne misje, podczas których pilotować możemy siedem statków kosmicznych. Nie wybieramy ich jednak wedle własnego widzimisię, ale przydzielają je przełożeni w zależności od wyników. Każda maszyna posiada specyficzny dla siebie zestaw uzbrojenia, w którego skład wchodzą raczej typowe dla gier tego gatunku bronie. Użytek robimy też z impulsu elektromagnetycznego lub linki z hakiem służącej do przejmowania ważnych obiektów. Podczas potyczek akcję obserwujemy z wnętrza lub spoza statku. Podobnie jak w przypadku przeciwników, przed zniszczeniem chroni nas osłona, która słabnie po każdym celnym ataku.

 

Każdy “Akt”podzielony jest na trzy misje. Gra oferuje przy tym nieliniową narrację. W zależności od naszych poczynań -- tego czy zrealizujemy wytyczne, czy nie -- są nam przydzielane inne zadania, np. w innych systemach gwiezdnych.

 

W Colony Wars gracz ma do dyspozycji rejestr osiągnięć “Pilot Statistics”, w którym znajdują się opisujące jego zmagania liczby i ranga. Wiąże się to poniekąd ze wspomnianym wyżej nieliniowym scenariuszem. Oprócz tego gra oferuje bazę danych z informacjami na temat planet i statków kosmicznych.

Wideo - Colony Wars

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper