Gunship 2000

Gunship 2000

7,9
35 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.5
PSone 7.4
AMIGA 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
MicroProse
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulacja
Śr. czas:
28 godzin
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993
Producent:
MicroProse
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulacja
Śr. czas:
28 godzin
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993

Gunship 2000 - opis gry

Gunship 2000 to symulator, w którym gracz wciela się w pilota helikoptera wojskowego. Za produkcję i wydanie odpowiadało MicroProse, tytuł ukazał się na komputerach typu Amiga i PC oraz na PlayStation.

W Gunship 2000 odgrywamy rolę amerykańskiego pilota, który bierze udział w pojedynczych misjach pozbawionych szerszego kontekstu lub w większych kampaniach (prawdziwych lub fikcyjnych), np. w konflikcie pomiędzy NATO i Związkiem Radzieckim.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Na samym początku misje, w których bierzemy udział, nie zrzucają na nasze barki dużej odpowiedzialności - ograniczamy się wówczas do niszczenia konkretnych celów. Podczas zadania mamy cel podstawowy, cel poboczny, bazę oraz FARP, punkt, w którym da się uzupełnić amunicję i paliwo. Z czasem różnorodność jest większa, a jeśli zrealizujemy wytyczne z pierwszych misji nasz podopieczny awansuje na wyższy stopień.

 

Po awansie w wojskowej hierarchii przydzielony zostaje nam skrzydłowy, któremu podczas zmagań możemy wydawać rozkazy (co miewa różne rezultaty - nierzadko się bowiem zdarza, że ‘pomocnik’ atakuje płotki najlepszą bronią). W odbębnianych misjach może wziąć udział maksymalnie sześć helikopterów.

 

Gra stara się w miarę realistycznie oddawać zmagania podczas konfliktu. Znaczenie mają warunki pogodowe oraz otoczenie. Przy niższych temperaturach powietrza helikopter może np. zabrać więcej broni, a geografia terenu pozwala niekiedy chować się przed nieprzyjacielem.

 

W Gunship 2000 mamy dostęp do więcej niż jednej maszyny, co urozmaica dodatkowo rozgrywkę. W grze pojawiają się takie helikoptery jak Apache, Apache Longbow, Defender czy Blackhawk.

Wideo - Gunship 2000

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper