Agony

Agony

3,9
7 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.3
PS4 1.0
XONE 5.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Madmind
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Horror
Premiery
Świat:
29.05.2018
Europa:
29.05.2018
Polska:
29.05.2018
Producent:
Madmind
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Horror
Premiery
Świat:
29.05.2018
Europa:
29.05.2018
Polska:
29.05.2018

Recenzja redakcji

Agony - recenzja gry. Piekielnie irytująca pozycja
3.0
Agony - recenzja gry. Piekielnie irytująca pozycja
PC PS4 XONE

Agony - opis gry

Agony to gra przygodowa w konwencji survival-horroru wyprodukowana przez polskie studio Madmind. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. a w późniejszym terminie został przeniesiony na Nintendo Switch. Jego produkcja została sfinansowana na serwisie Kickstarter.

W produkcji studia Madmind wcielamy się w męczennika, który trafiła do piekła. Miejsce to nie odstaje bardzo od wizji przedstawionych w “Boskiej komedii” - przemierzając mniej lub bardziej surrealistyczne zakątki piekła często natykamy się na przerażające obrazy grzeszników torturowanych przez bestie i demony. Nasze zadanie polega na ucieczce, ale w tym celu musimy najpierw znaleźć tzw. Czerwoną Boginię, co rzecz jasna wcale nie będzie proste.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Wzorem wielu innych współczesnych survival-horrorów nasza postać ma ograniczone możliwości, jeśli chodzi o walkę. Zamiast tego preferowaną strategią jest omijanie niebezpieczeństw, np. demonów, które wprawdzie są ślepe, ale wyczuwają gwałtowne ruchy. Jeśli natomiast zostaniemy przyłapani, wówczas dobrym wyjściem jest ucieczka i próba znalezienia miejsca, gdzie można by się ukryć. W Agony nie brakuje ponadto łamigłówek polegających np. na użyciu właściwego przedmiotu we właściwym miejscu. Po drodze (ze znalezionych dokumentów) poznajemy też historię podopiecznego.

Istotnym elementem rozgrywki jest mechanika pozwalająca przejmować ciała innych, co jest niezbędne, jeżeli myślimy o ucieczce z piekła. Nie zawsze jest to jednak proste, wymagając od nas spełnienia określonych warunków. Co więcej, dusza naszej postaci nie może długo przebywać poza cielesną powłoką.

Twórcy udostępnili kilka opcji ustawień pozwalających wpływać na stopień trudności. Włączyć lub wyłączyć można np. minigierkę towarzyszącą opanowywaniu nowego ciała lub ‘zniszczalność’ checkpointów (trzy wtopy powodują, że ostatni checkpoint zostaje zniszczony).

Poza trybem fabularnym gra oferuje też tzw. tryb agonii, w którym mamy do czynienia z generowanymi losowo wyzwaniami.

Wideo - Agony

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper