AeternoBlade II

AeternoBlade II

9,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Corecell Technology
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
11.10.2019
Europa:
11.10.2019
Polska:
11.10.2019
Producent:
Corecell Technology
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
11.10.2019
Europa:
11.10.2019
Polska:
11.10.2019

AeternoBlade II - opis gry

AeternoBlade II to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez studio Corecell Technology. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

AeternoBlade II to bezpośrednia kontynuacja pierwszej części, która ukazała się pierwotnie na 3DS-ie (“dwójka”, nawiasem mówiąc, także miała trafić na ten sprzęt). Historia rozpoczyna się z grubsza w tym samym momencie, w którym zakończył pierwowzór. Główną bohaterką jest znana z poprzednika Freyja, która -- w uproszczeniu -- usiłuje nie dopuścić do zniszczenia czasoprzestrzeni. Tym razem jednak w tym zbożnym dziele pomagają jej też inni: Bernard i Felix. Fabuła nie odgrywa jednak ważnej roli, dlatego znajomość ‘jedynki’ nie jest wymagana.

Zasadniczo produkcja Corecell to dwuwymiarowy action-platformer, ale w rzeczywistości gra czerpie trochę z innych gatunków. Istotną rolę odgrywa tu bowiem eksploracja i rozwiązywanie łamigłówek, co zbliża AeternoBlade II to serii Metroid. Bywają także momenty, gdy zmienia się perspektywa, prezentując akcję nie z boku, lecz zza pleców naszej postaci.

Jak wspomniano, w grze udostępniono trzy grywalne postacie. Różnią się one wyposażeniem i umiejętnościami. Te drugie można natomiast podzielić na ataki słabsze, silniejsze, ataki wykonywane w powietrzu i umiejętności specjalne (do tego dochodzi także unik). 

Najważniejsze jest jednak manipulowanie czasem. Rozwiązanie to przydaje się nie tylko do eliminowania nieprzyjaciół, ale też rozwiązywania zagadek i eksplorowania otoczenia. Ogólnie jest kilka rodzajów zdolności tego typu, jak zatrzymywanie czasu czy jego przewijanie. 

W AeternoBlade II zaimplementowano też prosty system rozwoju. Za pomocą specjanych orbów, które gromadzimy wraz z postępami, zyskujemy możliwość doskonalenia umiejętności podopiecznych. 

Wideo - AeternoBlade II

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych