Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp

Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp

Producent:
WayForward
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.04.2023
Europa:
21.04.2023
Producent:
WayForward
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.04.2023
Europa:
21.04.2023

Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp - opis gry

Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp to turowa gra strategiczna wyprodukowana przez studio WayForward i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch. Wydanie obejmowało odświeżone dwie pierwsze odsłony serii Advance Wars z GBA.

Fabuła - Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp

Re-Boot Camp to w istocie wydanie zbiorcze, w którego skład wchodzą remake’i dwóch pierwszych odsłon serii Advance Wars. Co z tym idzie, tytuł oferuje dwie kampanie. Fabuła nie odgrywa tu jednak przesadnie dużej roli, a otoczka jest lekka. Naszym zadaniem w obu jest stawienie czoła Black Hole Army. 

Rozgrywka - Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp

Założenia rozgrywki w obu przypadkach są takie same. Rozgrywka dzieli się na misje, podczas których musimy przeważnie poradzić sobie z nieprzyjacielem. Są na to dwa sposoby: albo zniszczyć wszystkie jego jednostki albo przejąć centralę dowodzenia. Czasami gra urozmaica nasze zmagania przedstawiając także inne wytyczne, np. przejęcie kontroli nad pewną liczbą miast. System walki jest w AW turowy. W trakcie misji rozbudowujemy nasze siły, rozstawiamy je na planszy (składają się z kwadratowych pól) i odpowiednio zarządzamy. Poszczególne rodzaje jednostek posiadają swoje wady i zalety, co sprawia, iż w pewnych sytuacjach sprawdzają się lepiej, a w innych gorzej. Ważni są też dowódcy, tak zwani CO (Commanding Officer), którzy mają wpływ na bojowy potencjał podopiecznych. Same bitwy toczą się w różnych miejscach, co jest nie bez znaczenia. Rodzaj terenu może bowiem mieć przełożenie na mobilność jednostek.

Oprócz uwspółcześnionej oprawy graficznej (pixel art zastąpiły trójwymiarowe modele i obiekty) Re-Boot Camp oferuje tryb multiplayer Versus Mode, w którym rywalizować mogą maksymalnie cztery osoby. Uczestnicy wieloosobowych potyczek mogą wybierać CO spośród tych dostępnych w singlowych kampaniach. 

Wideo - Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper