Mario + Rabbids: Sparks of Hope

Mario + Rabbids: Sparks of Hope

8,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft Milan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
20.10.2022
Europa:
20.10.2022
Polska:
20.10.2022
Producent:
Ubisoft Milan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
20.10.2022
Europa:
20.10.2022
Polska:
20.10.2022

Recenzja redakcji

Mario + Rabbids: Sparks of Hope
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.0
Mario + Rabbids Sparks of Hope – recenzja gry. Ekipa od zadań specjalnych
NS

Mario + Rabbids: Sparks of Hope - opis gry

Mario + Rabbids: Sparks of Hope to turowa gra strategiczna wyprodukowana i wydana przez firmę Ubisoft. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch. Był on kontynuacją Mario + Rabbids Kingdom Battle

Fabuła - Mario + Rabbids: Sparks of Hope

Punktem wyjścia dla fabuły gry jest zagrożenie ze strony istoty zwanej Cursa, której pojawienie staje się śmiertelnym niebezpieczeństwem dla całej galaktyki. Cursa poszukuje energii stworzeń nazywanych Sparks i pozostawia na swej drodze niebezpieczną ciemną materię Darkmess. By powstrzymać to niebezpieczeństwo, Mario zawiązuje sojusz ze swoim dotychczasowym arcywrogiem Bowserem, którego armia została przejęta przez Cursę. 

Rozgrywka - Mario + Rabbids: Sparks of Hope

Główne założenia Sparks of Hope nie uległy zmianie względem poprzednika, choć twórcy wprowadzili szereg nowości. Jedną z nich jest możliwość przejęcia bezpośredniej kontroli nad postacią (w poprzedniku przejmowaliśmy kontrolę nad robotem Beep-0). W sequelu jest ich dziewięć: Mario, Luigi, Princess Peach, Rabbid Peach, Rabbid Luigi, Rabbid Mario, Rabbid Rosalina, Edge oraz Bowser. Gra pozwala nam stworzyć zespół składający się z podstawowej trójki, przy czym tym razem w drużynie nie musi znajdować się Mario.

Podczas kampanii odwiedzamy różne planety. Różnią się one środowiskiem, gameplayowymi patentami i historiami/bohaterami. Kolejnym novum jest większa swoboda eksploracji. Po wylądowaniu na nowej planecie możemy udać się wszędzie tam gdzie chcemy, lokacje są bowiem mniej liniowe. Co więcej, twórcy zrezygnowali z map podzielonych na mniejsze kwadratowe pola, po których poruszają się w trakcie bitew nasi podopieczni i ich przeciwnicy.

Warto wspomnieć, że do Mario + Rabbids: Sparks of Hope muzykę napisała tym razem trójka kompozytorów. Do Granta Kirkhope’a dołączyli Gareth Coker (seria Ori) oraz Yoko Shimomura (seria Kingdom Hearts, Final Fantasy itd.).

Wideo - Mario + Rabbids: Sparks of Hope

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper