AER: Memories of Old

AER: Memories of Old

6,4
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 5.0
XONE 5.0
NS -
PC 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Daedalic Entertainment
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
25.10.2017
Europa:
25.10.2017
Producent:
Daedalic Entertainment
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
25.10.2017
Europa:
25.10.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: AER - Memories of Old (PS4)
7.5
Recenzja: AER - Memories of Old (PS4)
PS4

AER: Memories of Old - opis gry

AER: Memories of Old to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Daedalic Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Fabuła - AER: Memories of Old

Akcja AER: Memories of Old rozgrywa się w fantastycznym świecie, który składa się z unoszących się w przestworzach wyspach. Główną bohaterką produkcji Daedalic Entertainment jest Auk, młoda kobieta, która podróżuje po rzeczonej krainie, by ją uratować. W tym celu musi odwiedzić trzy dalekie świątynie. Wypełnienie tej misji umożliwia jej zdolność przemieniania się w ptaka.

Rozgrywka - AER: Memories of Old

Rozgrywka AER: Memories of Old przywodzi na myśl gry z serii The Legend of Zelda, zwłaszcza te dające grającemu więcej swobody (jak chociażby Breath of the Wild). Gra nie wytycza nam konkretnej ścieżki - świat możemy eksplorować według własnego uznania. Gdy już dotrzemy do którejś ze wspomnianych świątyni, wówczas styl gameplayu ulega zmianie. Nie przeczesujemy już nieba jako ptak. Zamiast tego Auk zmienia się z powrotem w człowieka. W świątyniach czekają na nią rozmaite wyzwania, które przede wszystkim wiążą się z rozwiązywaniem jakichś mniej lub bardziej wymagających łamigłówek (z naciskiem raczej na “mniej”). Struktura takich lokacji jest liniowa, a wraz z postępami otwieramy sobie w nich skróty ułatwiające eksplorację.

Wbrew pozorom fabuła nie jest szczątkowa jak w wielu innych podobnych tytułach. Na swej drodze Auk napotyka wiele informacji (udzielanych jej przez NPC-ów lub znajdowanych na kamiennych tablicach), które wyjaśniają nam ze szczegółami, co dzieje się w świecie gry, i przedstawiają historyczne tło.

Wideo - AER: Memories of Old

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper