Violett
399V

Violett

Violett
  • Premiery
  • Świat: 13.12.2013
  • Europa: 13.12.2013
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Violett to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez polską firmę Forever Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach, urządzeniach mobilnych oraz konsoli Nintendo Switch.

Fabuła produkcji Forever Entertainment czerpie inspiracje z “Alicji w Krainie Czarów” autorstwa Lewisa Carrola. Historia skupia się na Violett, zbuntowanej nastolatce, która przeprowadza się z miasta do wybudowanego gdzieś na dalekiej prowincji domu. Dom ten, jak się okazuje, ma swoje tajemnice. Szukając jakiegoś zajęcia znudzona bohaterka zwraca uwagę na mysią dziurę w ścianie, przez którą wkrótce przenosi się do fantastycznej krainy rządzonej przez złą królową.

Violett to przygodówka point-and-click. W grze wcielamy się rzecz jasna we wspomnianą Violett, która musi uciec z krainy, do której przypadkowo się przeniosła. W tym zadaniu pomagają jej zdolności telekinetyczne umożliwiające manipulowanie przedmiotami na odległość. W produkcji Forever Entertainment wyzwanie wygląda podobnie jak w innych klasycznych przygodówkach, czyli na używaniu właściwych przedmiotów we właściwych miejscach. Wraz z postępami nasza podopieczna zyskuje także nowe moce pomagające jej w zmaganiach. Jest to zdolność lewitowania, wpływania na wzrost roślin oraz korzystania z osłony.

W grze dostępnych są też znajdźki, które urozmaicają eksplorację. Są to porozrzucane tu i ówdzie kolorowe orby oraz wyrwane strony z dziennika (w obu przypadkach jest to zajęcie opcjonalne).

Styl prezentacji (narracji) jest dość minimalistyczny. Nie ma tu cutscenek ani voice-actingu. Postacie porozumiewają się bez słów. Zamiast tego należy zwracać uwagę na gesty, miny, obrazy i inne znaki.

Podobne gry