Enigmatis 3: Cień Karkhali

Enigmatis 3: Cień Karkhali

6,7
6 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.7
PS4 6.8
XONE -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Artifex Mundi
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
11.08.2016
Europa:
11.08.2016
Producent:
Artifex Mundi
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
11.08.2016
Europa:
11.08.2016

Enigmatis 3: Cień Karkhali - opis gry

Enigmatis 3: The Shadow of Karkhala (Cień Karkhali) to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez polskie studio Artifex Mundi. Tytuł ukazał się na komputerach, konsolach PS4 i Xbox One oraz na urządzeniach mobilnych.

Cień Karkhali to ostatnia część serii Enigmatis, która wieńczy poszukiwania demonicznego Pastora, członka Żniwiarzy, czyli sekty czczącej Asmodeusza. Antagonista ma zamiar go przyzwać i przejąć kontrolę nad światem. Aby postawić kropkę nad i, udaje się on do Tybetu. Tam, pośród pnących się ku niebu trudno dostępnych gór, znajduje się świątynia, a w niej coś, co pozwoli mu zrealizować jego plan. Główna bohaterka wyrusza tam, by ostatecznie go powstrzymać. Opowieść przedstawiona w trzeciej części rozpoczyna się jednak od miejsca, w którym wszystko się zaczęło - niewielkiej amerykańskiej mieściny o nazwie Maple Creek.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka w Enigmatis 3 nie uległa szczególnym zmianom względem poprzednich części. Innymi słowy, mamy tu do czynienia z dość tradycyjną przygodówką point-and-click. Twórcy przygotowali tym razem ponad czterdzieści lokacji (ręcznie rysowane tła), w których wykonujemy rozmaite czynności: staramy się odnaleźć przydatne przedmioty, odnaleźć ukryte obiekty czy uporać się z minigierkami. Jeśli chodzi o te drugie, zastosowano nowy patent. Niektóre przedmioty zaznaczone są na pomarańczowo, co sprawia, że musimy najpierw połączyć ze sobą inne elementy, jeśli chcemy je odnaleźć.

W grze nie brakuje znanej z poprzedników tablicy z dowodami, gdzie gromadzimy zebrane w trakcie śledztwa dane. Twórcy, co z tym idzie, zaimplementowali także system podpowiedzi, który pozwala uporać się z tutejszymi łamigłówkami, jeżeli trafimy na problem, z którym nie możemy sobie dać rady. Na najwyższym stopniu trudności jest on jednak wyłączony.

Wideo - Enigmatis 3: Cień Karkhali

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper