The 25th Ward: The Silver Case
856V

The 25th Ward: The Silver Case

The 25th Ward: The Silver Case
  • Premiery
  • Świat: 13.03.2018
  • Europa: 16.03.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 16

The 25th Ward: The Silver Case to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Grasshopper Manufacture i wydana przez NIS America. Tytuł ukazał się na komputerach oraz PlayStation 4. The 25th Ward to kontynuacja The Silver Case.

The 25th Ward to kontynuacja The Silver Case, gry przygodowej pierwotnie wydanej na PlayStation (tylko w Japonii), a po latach zremasterowanej z myślą o PC i PS4. Akcja rozgrywa się w tytułowej 25. dzielnicy, miejscu, w którym ma miejsce zakrojony na szeroką skalę eksperyment społeczny testujący nowy model sprawowania władzy. Pewnego dnia dochodzi tam do tajemniczego morderstwa kobiety. Scenariusz składa się z trzech części: Correctness, Match Maker i Placebo. Każda z nich skupia się na innej postaci, przedstawiając nam tę samą historię z kilku różnych perspektyw.

Wydane na PS4 i PC The 25th Ward to remake gry, która pierwotnie ukazała się w połowie pierwszej dekady XXI wieku na telefonach komórkowych i oficjalnie nie wyszła poza Japonią. Względem pierwowzoru poprawiona została oczywiście oprawa graficzna i dźwiękowa, ale także interfejs. Jeśli chodzi o rozgrywkę, produkcja nie odbiega za bardzo od poprzednika. Przez lwią część czasu ograniczamy się do czytania, wybierania odpowiedzi z przedstawionych opcji i oglądania wydarzeń, ale czasami musimy też rozwiązać jakąś łamigłówkę. Co warto w tym kontekście dodać, klimat The 25th Ward jest niezwykle surrealistyczny, co przekłada się też na rodzaje wyzwań, z jakimi przychodzi nam się mierzyć.

Gra, podobnie jak The Silver Case, stanowi część serii Kill the Past, do której zaliczają się też niektóre inne gry Sudy Goichiego, np. No More Heroes, Flower, Sun, and Rain, killer7 czy Moonlight Syndrome.

Recenzje

Podobne gry