Fat Princess: Fistful of Cake (PSP)

Fat Princess: Fistful of Cake (PSP)

Fat Princess
  • Premiery
  • Świat: 11.03.2010
  • Europa: 12.03.2010
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1-8
  • od lat 12
  • online
  • przemoc

Ocena społeczności

7.115 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Fat Princess to nietypowa gra akcji, która w 2009 roku trafiła na PlayStation 3, natomiast w roku 2010 pojawiła się na konsoli PlayStation Portable. Zadaniem graczy jest uratowanie tytułowej księżniczki poprzez przechwycenie jej z rąk wroga i przetransportowanie do własnego zamku.

W Fat Princess zawarto kilka trybów rozgrywki. W pierwszym i najważniejszym naszym celem jest właśnie uratowanie księżniczki. Odbicie jej jest jednak utrudnione, gdyż przeciwnicy mogą ją dokarmiać, a im cięższa księżniczka, tym trudniej dotransportować ją do zamku. Ponadto należy zwracać uwagę na obronę własnej fortecy, gdyż oponenci mogą przypuścić na nią szturm.

 

Oprócz tego możemy wziąć udział w wariacji na temat Drużynowego Deathmatchu (w którym wygrywa zespół mający na koncie większą ilość zabójstw) oraz w Dominacji (gdzie wygrywa drużyna, której uda się trzy razy uratować księżniczkę). Bawić możemy się tutaj zarówno w Sieci (maksymalnie 32 graczy), jak i samotnie, gdzie kontrolę nad przeciwnikami przejmuje Sztuczna Inteligencja. Dla samotnych graczy przygotowano również tryb Areny, w którym walczymy o przetrwanie stawiając czoła następującym po sobie falom przeciwników.

 

W Fat Princess gracze wcielają się w rolę skrzatów, które podzielono na kilka klas, takich jak: Wieśniak, Robotnik, Wojownik, Kapłan, Czarodziej oraz Zwiadowca. Po premierze gry pojawił się jednak dodatek, który przyniósł ze sobą trójkę nowych bohaterów: Giganta, Pirata oraz wojownika Ninja. Każdą z profesji cechuje rozbudowany zestaw zalet i wad, a kluczem do sukcesu jest wykorzystywanie ich mocnych stron.

 

W wersji na PlayStation Portable, zatytułowanej "Fat Princess: Fistful of Cake", zaimplementowano także fabularny tryb dla samotnego gracza. Ponadto drastycznie ograniczono liczbę zawodników w sieciowej rozgrywce. W meczu może wziąć udział 16 skrzatów, jednak jedynie połowa z nich to żywe osoby – kontrolę nad pozostałymi bohaterami przejmuje w tym przypadku Sztuczna Inteligencja.

Podobne gry