SKLEP
Defender of the Crown (AMIGA)

Defender of the Crown (AMIGA)

Defender of the Crown
  • Producent: Cinemaware
  • Wydawca: Cinemaware
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 1986
  • Europa: 1986
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strategiczna
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

8.116 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Defender of the Crown to gra strategiczna wyprodukowana i wydana przez Cinemaware na wiele różnych platform - między innymi na Amige, PC oraz Nintendo Entertainment System. Głównym zadaniem gracza jest tutaj zdobycie kontroli nad średniowieczną Anglią.

Założenia są proste. Anglia po śmierci króla może pogrążyć się w chaosie. O władzę walczą różne frakcje. Gracz staje po stronie czterech anglosaskich rycerzy, których zadaniem będzie odeprzeć hordy Normanów oraz przejąć kontrolę nad krajem, wprowadzając go na ścieżkę dobrobytu i pokoju.

 

Nasze zadanie, jako jednego z czterech wspomnianych rycerzy (każdy posiada unikalne dla siebie parametry), polega na zdobywaniu kontroli nad kolejnymi terytoriami. Największe zagrożenie stanowią Normanowie, ale niekiedy przyjdzie nam także toczyć bratobójcze boje z pobratymcami. Podstawowy obowiązek to rozbudowa armii - im jest ona większa, tym większe szanse na zwycięstwo mamy w kolejnych bataliach. Gdy jesteśmy gotowi, rzucamy się do oblężenia zamku - zwycięstwo poszerza nasze wpływy, a zdobyczne łupy dają możliwość zwiększenia potencjału bojowego. Co ciekawe, w pewnym przypadkach możemy poprosić o pomoc Robin Hooda.

 

Oprócz walki o terytorium gra stawia przed nami także inne wyzwania. Dla przykładu - od czasu do czasu możemy otrzymać wiadomość od damy w opałach, którą uwięziono w zamku nie znajdującym się pod naszym władaniem. Aby jej pomóc, musimy dokonać oblężenia, a następnie dostać się do miejsca, w którym ulokowano porwaną. Sukces kończy się zawarciem małżeństwa. Inną rozrywką są turnieje rycerskie, podczas których stajemy do walki polegającej na zrzuceniu oponenta z konia za pomocą lancy. Zwycięstwo nagradzane jest pieniędzmi.

 

Pierwsza wersja Defender of the Crown było pocięta ze względu na budżetowe ograniczenia Cinemaware. Część rozwiązań wyleciało, część nie została zaimplementowana w całości. Część tych niedomagań naprawiły jednak późniejsze konwersje na inne sprzęty.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme