Shattered Union

Shattered Union

6,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.7
XBOX 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PopTop Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.10.2005
Europa:
21.10.2005
Producent:
PopTop Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.10.2005
Europa:
21.10.2005

Shattered Union - opis gry

Shattered Union to strategia turowa wyprodukowana przez amerykańskie studio PopTop Software i wydana przez 2K Games. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz Xboxie.

Fabuła gry opowiada o drugiej amerykańskiej wojnie. Akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości. Na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych wybrany zostaje niejaki David Jefferson Adams, ale dzieje się to wszystko w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach, bo w Kolegium Elektorów pada remis. Adams już na starcie staje się najmniej popularnym prezydentem w historii, a z czasem w kraju pojawiają się kolejne plagi egipskie jak szwankująca ekonomia czy coraz częstsze ataki terrorystyczne. W tej sytuacji wprowadzony zostaje stan wyjątkowy na znacznej części terytorium, przede wszystkim na Zachodnim Wybrzeżu.

Ostatecznie na terenach różnych stanów powstaje pięć frakcji, które biorą udział w wojnie domowej. Do konfliktu dołącza też Rosja, która zajmuje Alaskę. oraz siły pokojowe Unii Europejskiej. My możemy wybrać, po której stronie chcemy walczyć. Jeśli chodzi o gameplay, Shattered Union jest strategią turową tzn. że raz inicjatywę mamy my, a potem przeciwnik. Bitwy rozgrywają się na planszach pokrytych heksami. Na koniec każdej tury otrzymujemy fundusze, dzięki którym można rozbudowywać armię. Ich wielkość zależy od tego ile terytorium znajduje się pod naszą kontrolą.

W grze pojawiają się różne rodzaje terenów, co jest nie bez znaczenia dla rozgrywki. Np. drogi pozwalają się szybciej poruszać, ale jednocześnie zmniejszają obronę. Lasy mogą zmniejszyć mobilność jednostek, podobnie jak chociażby rzeki. W przypadku starcia pierwszeństwo ataku ma strona, która pierwsza zaatakowała. Jeśli strona broniąca się przetrwa ofensywę, może wyjść z kontratakiem. Jednostki posiadają trzy parametry decydujące o ich sile rażenia - skuteczność przeciwko jednostkom naziemnym, jednostkom morskim i powietrznym.

Shattered Union oprócz kampanii posiada tryb multiplayer dla dwóch osób.

Wideo - Shattered Union

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper