Ty the Tasmanian Tiger 3: Night of the Quinkan
2798V

Ty the Tasmanian Tiger 3: Night of the Quinkan

Ty the Tasmanian Tiger 3: Night of the Quinkan
  • Producent: Krome Studios
  • Wydawca: Activision
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 11.10.2005
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1

Ty the Tasmanian Tiger 3: Night of the Quinkan to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez australijskie Krome Studios na konsole PlayStation 2, GameCube, Xbox i Game Boy Advance. Gra, w przeciwieństwie do wcześniejszych odsłon, nie ukazała się oficjalnie w Europie.

Trzecia odsłona Ty’a kontynuuje bezpośrednio wątki drugiej części. Tytułowy główny bohater po powstrzymaniu poprzedniego antagonisty wraca w rodzinne strony, by dowiedzieć się, że opanowały go istoty zwane Quinkan, których najgroźniejszą bronią jest umiejętność wysysania chęci do życia. Według legend może ich powstrzymać tylko jedna jedyna rzecz - pewien legendarny bumerang.

 

W Ty the Tasmanian Tiger 3 czeka na nas około trzydzieści poziomów. Stopień trudności nie jest wysoki, bowiem rozgrywka została stworzona też z myślą o młodszych odbiorcach, ale gra oferuje sporo zawartości dzięki czemu maksowanie wszystkiego może zabrać sporo czasu nawet bardziej doświadczonym graczom. 

 

W grze znajdziemy rzecz jasna sekcje zręcznościowe, jak na platformera przystało, proste łamigłówki i minigry (jak wyścigi), ale twórcy pomyśleli również o zupełnie nowych rozwiązaniach. Tym razem na przykład duży nacisk postawiono na walkę i elementy z tym związane. Jednym z nich jest możliwość grzebania przy bumerangu głównego bohatera - używając specjalnych kamieni (tzw. bunyip stones) jesteśmy w stanie zmieniać jego funkcjonalność, tj. dodawać zdolności związane z różnymi żywiołami, zwiększać zasięg, szybkość itd. Wszystkich kombinacji jest tu ponad tysiąc.

 

Innym novum są pojazdy, które ułatwiają pokonywanie trójwymiarowych środowisk oraz urozmaicają rozgrywkę. Ty będzie miał do dyspozycji latającego Gunyipa, pływającego pod wodą Crabmersible’a, a także samochodzik. Oprócz nich jest też mech zwiększający potencjał bojowy.

 

Ty 3 otrzymywał dobre oceny, jednak gra, w powszechnym odczuciu, miała też swoje wady. Recenzenci zwracali uwagę zwłaszcza na niewielkie zmiany względem poprzedników, męczącą niekiedy eksplorację oraz pewne techniczne niedociągnięcia.

Podobne gry