SKLEP
Rainbow Skies (PS3)

Rainbow Skies (PS3)

Rainbow Skies
  • Premiery
  • Świat: 26.06.2018
  • Europa: 27.06.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

8.0 Czytaj recenzję

Rainbow Skies to gra RPG wyprodukowana przez ekipę SideQuest Studios i wydana przez EastAsiaSoft. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita. Rainbow Skies było kontynuacją Rainbow Moon.

Głównym bohaterem gry jest Damion, który zamieszkuje latającą wyspę o nazwie Arca. Damion budzi się z kacem w dniu, w którym ma on ważny egzamin na poskramiacza potworów. Jego przyjaciel Layne próbuje mu pomóc w tej nieciekawej sytuacji, ale wkrótce w następstwie rozmaitych incydentów spadają oni z wyspy. Lot na szczęście nie kończy się dla nich zgonem - zostają cudem uratowani przez początkującą czarodziejkę Ashly. Znajdując się w zupełnie obcym miejscu, Damion i Layne próbują znaleźć drogę powrotną do domu, a Ashly im w tym pomaga. Nie będzie łatwo, ponieważ tubylcy nie pałają sympatią do mieszkańców latającej wyspy.

Rainbow Skies pod względem rozgrywki przypomina trochę klasyczne strategie turowe w rodzaju Final Fantasy Tactics czy Tactics Ogre. Nasi podopieczni -- i ich przeciwnicy -- poruszają się po trójwymiarowych planszach, które pokryte są kwadratowymi polami. Każda z wymienionych postaci ma jakieś wady i zalety oraz różni się umiejętnościami od pozostałych. Z czasem można je także rozwijać dzięki elementom RPG. Do walk dochodzi na dwa sposoby: przeciwnicy są albo widoczni podczas eksploracji (np. blokują przejścja), albo starcia są losowe.

W odróżnieniu od wielu innych strategii podobnego typu w Rainbow Skies nie brakuje także eksploracji. Nasi podopieczni w trakcie swojej podróży odwiedzają przeróżne miejsca zlokalizowane na kilku kontynentach.

Poza głównym wątkiem Rainbow Skies oferuje też opcjonalne atrakcje, jak minigry (m.in. łowienie ryb) czy dodatkowe dungeony.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme