Medal of Honor (1999)

Medal of Honor (1999)

Ocena wg platformy:

PSone 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
DreamWorks Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
16 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
31.10.1999
Europa:
1999
Producent:
DreamWorks Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
16 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
31.10.1999
Europa:
1999

Medal of Honor (1999) - opis gry

Medal of Honor to strzelanina FPP, które akcja toczy się w czasie II Wojny Światowej. Gra ukazała się na PlayStation w 1999 roku dając początek wieloczęściowej serii. Przy jej produkcji brał udział słynny amerykański reżyser Steven Spielberg.

Gracz wciela się w postać Amerykanina Jimmy’ego Pattersona, członka Biura Służb Strategicznych. Akcja ma miejsce w ostatnich latach II Wojny Światowej, tj. w 1944 i ‘45 roku. Patterson będzie miał do wykonania ponad dwadzieścia misji podczas których przyjdzie mu między innymi ratować francuską wioskę przed ofensywą wojsk niemieckich albo sabotować działania wroga za jego liniami. Całość spaja historia przy której palce maczał Steven Spielberg.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Do naszej dyspozycji oddano znaczącą ilość broni charakterystycznej dla epoki. Będą to między innymi Thompson SMG, M1 Garand, Colt 45, a także inne karabiny, strzelby, bazooki i granaty. Rozgrywka nie polega jednak tylko na bieganiu i strzelaniu w napotykanych nazistów, czasami trzeba też będzie działać pod przykrywką przeczesując wrogi teren w poszukiwaniu tajnych dokumentów. Przeciwnicy mogli się poszczycić sensownym jak na swoje czasy A.I, jednak, co ciekawe, przeszkadzać nam będą nie tylko żołnierze, ale również ich psy, którym twórcy nie poskąpili sztucznej inteligencji. Mogą one np. chwycić rzucony granat i wrócić z nim do nas.

 

Każda z misji wymaga od nas wypełnienia pewnej ilości pomniejszych zadań, ale poziomy są tak zaprojektowane byśmy się nie zgubili. Pod koniec każdej z nich zostajemy uraczeni szczegółowymi statystykami, np. dotyczącymi tego w które części ciała przeciwników najczęściej trafialiśmy. Jeśli bardzo się postaramy w nagrodę otrzymamy jeden z trzech medali i przydomek opisujący nasze zmagania. 

 

Medal of Honor nie powalało grafiką, ale swoje zadanie z nawiązką spełniała oprawa dźwiękowa. W grze dostępny był również multiplayer dla dwóch osób. Generalnie tytuł był przyjęto bardzo ciepło. Recenzenci w momencie premiery chwalili produkcję DreamWorks zwłaszcza za świetne oddanie wojennych realiów.

Wideo - Medal of Honor (1999)

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper