Super Mario 3D World (Wii U)

Super Mario 3D World (Wii U)

Super Mario 3D World
  • Producent: Nintendo
  • Wydawca: Nintendo
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 21.11.2013
  • Europa: 29.11.2013
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1-4
  • od lat 3

Ocena społeczności

9.171 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Super Mario 3D World to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez Nintendo na konsoli Wii U. 3D World rozwija formułę przedstawioną w Super Mario 3D Land, dodając nowe patenty jak np. strój kota, większe poziomy i multiplayer dla maksymalnie czterech osób.

Wyjątkowo punktem wyjścia dla całej gry nie jest porwanie księżniczki Peach przez Bowsera. Teraz bohaterowie, a będzie ich czwórka, spróbują odbić z rąk starego antagonisty wróżkę Sprixie podróżując po jej królestwie.

3D World przypomina swój pierwowzór wydany na 3DS-ie. Poruszamy się tu po trójwymiarowych poziomach mając pełną swobodę ruchu. Levele, zgodnie z założeniami twórców, nie są jednak aż tak obszerne, co sprawia, iż osoby nie mające dużego doświadczenia z grami są w stanie sobie w miarę łatwo poradzić.

Do wyboru mamy czwórkę bohaterów. Są to Mario, Luigi, Toad i Peach. Po jednokrotnym przejściu gry pojawia się też Rosalina z Super Mario Galaxy. Każdy ma jakąś unikalną umiejętność. Mario jest najbardziej zbalansowany, Luigi potrafi przy skoku wzbić się wyżej, Peach potrafi przez chwilę unosić się w powietrzu, a Toad jest szybszy niż inni, ale skacze słabiej od pozostałych.

W 3D World pojawiają rozmaite power-upy uatrakcyjniające rozgrywkę. Część powraca z poprzednich odsłon Super Mario (np. Tanooki Suit, Fire Flower, Mega Mushroom), a część jest zupełnie nowa. Nowy jest dla przykładu strój kota, który daje nam możliwość wspinania się po ścianach, wisienki klonujące naszego podopiecznego/podopieczną, albo maska Goomby (stajemy się przez to niezauważalni dla tego rodzaju przeciwników). Do dyspozycji oddano nam też różne przedmioty, np. bomby czy doniczki z wszystkożernymi roślinkami używane chociażby do rozwiązywania łamigłówek.

Gra korzysta z funkcji GamePada. Dzięki ekranikowi dotykowemu możemy uruchamiać platformy, a także przeszkadzać przeciwnikom. Inne funkcje dotyczą możliwości ściągania duchów Mii z najlepszymi czasami przejścia poszczególnych etapów.

Jako bonus dodano jeszcze dwie minigierki. Pierwsza to The Adventures of Captain Toad, gdzie jako Toad przemierzamy labirynty z ciężkim plecakiem na plecach. Uniemożliwia on skakanie i bieganie. Druga to Mystery House. Gracze rywalizują w nim na planszach starając się zebrać jak najwięcej zielonych gwiazdek w wyznaczonym czasie.

Podobne gry