Star Ocean: The Second Story (PSone)

Star Ocean: The Second Story (PSone)

Star Ocean: The Second Story
  • Producent: tri-Ace
  • Wydawca: Sony Computer Entertainment
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 30.07.1998
  • Europa: 12.04.2000
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

8.440 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Star Ocean: The Second Story to japońska gra RPG wyprodukowana przez tri-Ace i wydana w Europie przez Sony Computer Entertainment w 2000 roku na PlayStation. Dziewięć lat później ukazała się na PSP jej ulepszona wersja o podtytule Second Evolution.

“Dwójka” rozgrywa się 20 lat po wydarzeniach przedstawionych w oryginale. Gracz zostaje postawiony przed wyborum, kim chce grać. Do wyboru jest Claude C. Kenny, (syn Ronyxa znanego z pierwszej części), który w wyniku swej pierwszej nieudanej misji zostaje przeniesiony na planetę Expel, gdzie spotyka Rene Lanford - drugą wiodącą postać tej historii. Expel to dość zacofana cywilizacja, dlatego Rena uznaje przybysza za legendarnego bohatera, choć w sumie -- jak możemy się domyślać -- tak bardzo się w tych przypuszczeniach nie myli. Po pewnych perypetiach oboje wyruszają, by zbadać przyczynę rosnącej liczby grasujących potworów, co najprawdopodobniej jest ‘sprawką’ komety, która uderzyła w Expel jakiś czas wcześniej...

 

Walki odbywają się tutaj w czasie rzeczywistym. Po napotkaniu przeciwnika, przenosimy się na oddzielne pole bitwy, po którym sterowana przez nas postać porusza się z pełną swobodą. Za pozostałych odpowiada AI, jednak możemy się na nich przełączać lub ustawić strategię działania. Co więcej, grywalne postacie -- w liczbie kilkunastu -- mogą zdobywać nie tylko umiejętności przydatne podczas pojedynków, ale i inne zdolności, jak komponowanie, pisanie, gotowanie itd. Gotowanie pozwala np. przyrządzać potrawy o regeneracyjnych właściwościach, a za pisanie opowiadań kasujemy tantiemy.

 

Postacie mogą ponadto wchodzić w głębsze relacje za sprawą Private Actions. Przypominają one trochę ATE z Final Fantasy IX - nasi podopieczni rozdzielają się w miastach, a my jako Claude bądź Rena pogłębiamy z nimi więzi interesując się ich poczynaniami. PA wpływają na system walki - jeśli ktoś jest z kimś szczególnie zżyty, to po jego nokaucie może dostać tymczasowego boosta do statystyk i technik.

 

Wersja z PSP poszczycić się może nowymi grywalnymi postaciami, nowymi zakończeniami (z ponad 80 zwiększono ich liczbę do prawie 100) i animowanymi przerywnikami autorstwa studia Production I.G. Druga odsłona Star Ocean uznawana jest za najlepszą część serii.

Podobne gry