Tales of Phantasia

Tales of Phantasia

7,7
35 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 7.9
PSone 7.6
GBA 7.7
SNES 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco Tales Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
34.5 godzin
Premiery
Świat:
01.08.2003
Europa:
31.03.2006
Producent:
Namco Tales Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
34.5 godzin
Premiery
Świat:
01.08.2003
Europa:
31.03.2006

Tales of Phantasia - opis gry

Tales of Phantasia jest japońską grą RPG wyprodukowaną pierwotnie przez Wolf Team na SNES-a. Tytuł dał początek Tales of, przez długi czas najpopularniejszej serii jRPG nie należącej do Square/Square Enix. Phantasia ukazała się w Europie tylko w wersji na GBA.

Gra powstała na podstawie opowiadania Tale Phantasia autorstwa Yoshiharu Gotandy. Sponsorowanie projektu wzięło na siebie Namco, które poczyniło jednak kilka znaczących zmian, jak usunięcie niektórych wątków fabularnych, zmiana imion wszystkich głównych bohaterów i zatrudnienie mangaki Kousuke Fujishimy jako projektanta postaci zamiast Yoshiakiego Inagakiego. Te oraz wiele innych kontrowersji (dotyczących np. kampanii promocyjnej) doprowadziło ostatecznie do rozpadu Wolf Team. Część lojalnych wobec Gotandy pracowników założyła w rezultacie znane fanom gatunku studio tri-Ace, pozostała reszta stała się zaś trzonem Tales Studio.

Historia w Tales of Phantasia rozgrywa się dwanaście lat po pokonaniu złego czarnoksiężnika Dhaosa. Cress Albane i Chester Burklight mieszkają w wiosce Toltos, która podczas ich nieobecności zostaje zrównana z ziemią przez rycerza o imieniu Mars i jego pomagierów. Cress poprzysięga zemstę i wyrusza świat, Chester zostaje natomiast by pogrzebać zmarłych.

Phantasia przedstawiła dobrze znany fanom serii system Linear Motion Battle System. Akcję obserwujemy z boku, a postacie podczas starć mogą swobodnie poruszać się w dwóch kierunkach. Walki toczą się w czasie rzeczywistym, choć czasami akcja zatrzymuje się, gdy wybieramy komendę. Umiejętności można podporządkowywać konkretnym przyciskom pada/konsoli. Gracz kontroluje tylko jedną postać, za resztę odpowiada AI, któremu możemy jednak wyznaczyć pewne ogólne wytyczne.

Tales of Phantasia ukazała się na czterech platformach - na SNES-ie, PlayStation, GameBoy Advance i PlayStation Portable. Jeśli chodzi o tę pierwszą, gra była w swoim czasie niemałym osiągnięciem wprowadzając do rozgrywki krótkie kwestie mówione.

Wideo - Tales of Phantasia

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper