Ecco the Dolphin: Defender of the Future
3113V

Ecco the Dolphin: Defender of the Future

Ecco the Dolphin: Defender of the Future
  • Premiery
  • Świat: 22.02.2002
  • Europa: 22.02.2002
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa
  • Liczba graczy: 1

Ecco the Dolphin: Defender of the Future to gra przygodowa, w której gracz przejmuje kontrolę nad delfinem przemierzającym morskie głębiny. Defender of the Future to reboot serii, której pierwsza odsłona ukazała się na konsoli Sega MegaDrive. Tytuł trafił na Dreamcasta i PlayStation 2.

Akcja dzieje się w dalekiej przyszłości (dokładnie w XXX wieku), gdy delfiny i ludzie żyją w pokoju. Delfiny, które w rzeczywistości są bardziej inteligentne niż mogłoby się zdawać, odgrywają rolę strażników Ziemi. Oczywiście jednym z nich jest tytułowy Ecco. Wcielimy się w niego próbując uratować planetę przed kosmicznym najeźdźcą zwanym Foe, przeciwniku o tyle niebezpiecznym, że potrafił zmienić bieg dziejów. Na gorsze.

 

Ecco, w przeciwieństwie do np. pierwowzoru z MegaDrive, porusza się teraz w trójwymiarze. Gałka i d-pad służą jednak tylko do zmiany kierunku, nasz podopieczny płynie bowiem przed siebie po wciśnięciu i przytrzymaniu stosownego przycisku. Podczas rozgrywki możemy używać sonaru, który umożliwia interakcję z obiektami lub innymi stworzeniami. Ecco może wyskoczyć ponad powierzchnię wody i wykonać sztuczki (bez znaczenia dla rozgrywki), nie jest też bezbronny potrafiąc nacierać na wrogów lub używać ataku samonaprowadzającego. O stanie jego zdrowia informuje wskaźnik, który można wydłużyć zgarniając tzw. Vitalits.

 

Względem pierwowzoru wprowadzono nowe umiejętności. Delfin może np. wykonać natychmiastowy obrót o 180 stopni, zatrzymać się błyskawicznie w miejscu lub wystawić głowę nad powierzchnię wody. To, co zaliczyło powrót to natomiast wysoki poziom trudności. Grę podzielono na poziomy, których znajdziemy łącznie 25.

 

Ecco the Dolphin mógł się pochwalić w swoim czasie oprawą graficzną, która uchodziła za jedną z najbardziej realistycznie wyglądających na sprzęcie Segi, oraz scenariuszem napisanym przez pisarza science-fiction Davida Brina (historia składa się z czterech rozdziałów). Sega miała w planach wyprodukowanie kontynuacji pt. Sentinels of the Universe, ale prace nad nią przerwano.

Podobne gry