Forza Motorsport 4 (X360)

Forza Motorsport 4 (X360)

Forza Motorsport 4
  • Premiery
  • Świat: 11.10.2011
  • Europa: 14.10.2011
  • Polska: 14.10.2011
  • Gatunek: Wyścigi, Symulacja, Kinect
  • od lat 3
  • online

Ocena społeczności

8.8211 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Czwarta odsłona flagowych wyścigów na Xboksa 360 od Turn 10 Studios. Forza Motorsport 4 ukazuje wyścigi samochodowe od symulacyjnej strony, oferując graczom ogrom samochodów, a także rozwinięte opcje modyfikowania ich silników, zawieszenia i wyglądu poprzez dobieranie odpowiednich dodatków i wzorów malowania karoserii.

Wraz z częścią czwartą marka nawiązała współpracę z motoryzacyjnym programem Top Gear, co zaowocowało obecnością Jeremiego Clarksona w roli narratora w trybie Autovista. Moduł ten pozwala podziwiać fantastycznie wymodelowane pojazdy z możliwością zajrzenia w niemal każdy ich istotny zakątek.

Największym zmianami względem części poprzedniej jest wprowadzenie na tor aż 12 samochodów, przy zachowaniu fenomenalnej jakości grafiki i płynności animacji na poziomie 60 klatek na sekundę. Oprawa graficzna została dodatkowo dopieszczona przez podkręcenie efektów świetlnych i refleksów otoczenia odbijających się w karoseriach fur. Każdy z dostępnych samochodów ma także pieczołowicie odwzorowany kokpit, z w pełni funkcjonalnymi elementami takimi jak choćby wskaźniki zegarów. Liczba dostępnych tras wynosi 26 i zostały one rozlokowane na całym świecie. Możemy na nich testować ponad 500 samochodów - od spotykanych na codzień modeli, przez klasyki motoryzacji, aż po najnowsze, naszpikowane elektroniką pojazdy, które w mgnieniu oka rozwijają zawrotne prędkości.

Model jazdy ponownie zachwyca różnicami w zachowaniu poszczególnych samochodów, frajdą płynącą z jazdy i możliwościami dostosowania zabawy do potrzeb graczy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by cieszyć się grą z włączonymi ułatwieniami. Można jednak także spróbować się z napędzanymi potężnymi silnikami maszynami bez jakichkolwiek asyst, będąc zdanym wyłącznie na swoje umiejętności.

Gra oferuje rozbudowany tryb sieciowy, w ramach którego gracze mogą łączyć się w kluby, nabywać i sprzedawać auta na aukcjach, dzielić się swoimi wzorami malowania i oczywiście ścigać z innymi. Przygotowano też specjalny tryb Rywale, gdzie zmagamy się z wyzwaniami stawianymi w poszczególnych wyścigach, starając się pokonać znajomych z Xbox LIVE i wyżej położonych od nas w drabince wyników graczy.

Podobne gry