Bujingai: Swordmaster
2563V

Bujingai: Swordmaster

Bujingai: Swordmaster
 • Premiery
 • Świat: 25.12.2003
 • Europa: 18.02.2005
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: Akcja, Platformowa, Slasher
 • Liczba graczy: 1
 • od lat 12
 • przemoc

Bujingai: Swordmaster to gra akcji wyprodukowana przez Red Entertainment i wydana w Europie przez 505 Gamestreet. Tytuł uświetniał 50. urodziny Taito, w jego promocję zaangażowany był Gackt, gwiazda japońskiej muzyki popularnej.

Akcja dzieje się w dalekiej przyszłości, konkretnie w XXIII wieku. 100 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w grze, przez eksperymenty z nowym źródłem energii, dochodzi do ogólnoświatowej katastrofy w wyniku której umiera 70% światowej populacji. Ludzkość otrzymuje wielki cios, jednak ci, którym udaje się przeżyć, stają się posiadaczami tajemniczych mocy. Głównym bohaterem jest Lau Wong, jeden z obdarzonych tymi specjalnymi zdolnościami, który wraca na Ziemię, by stawić czoło dawnemu oponentowi i armii demonów okupującej tytułowe miasto Bujingai.

Bujingai to gra akcji w stylu chociażby serii Devil May Cry. Gracz kieruje poczynaniami Lau, eksploruje różne miejscówki, realizuje stawiane przed nimi wytyczne i szlachtuje rzesze przeciwników, czasami także bossów. Protagonista posługuje się dwuręcznym mieczem, potrafi skakać, używa swoich magicznych mocy, a nawet łączy swoje wszystkie techniki mogąc klecić combosy składające się z więcej niż tysiąca ciosów. Oprócz wskaźnika informującego o energii Lau towarzyszy także wskaźnik informujący o stanie jego wytrzymałości - dopiero jeśli zostanie ona zredukowana do końca, podopieczny gracza zaczyna otrzymywać ‘prawdziwe’ obrażenia. Jeszcze inny wskaźnik wskazuje natomiast ile bohaterowi pozostało many umożliwiającej odpalanie zaklęć (regenerować możemy ją za pomocą power-upów). Bez niej możliwości Lau są znacznie uboższe.

Bujingai żywo przypomina wschodnie kino akcji, z którego twórcy zresztą garściami czerpali. Walki są widowiskowe, ale oprócz zdolności przydających się do obijania przeciwników Lau dysponuje też innymi - potrafi np. szybować w powietrzu i biegać po ścianach. Umiejętności te przydają się do rozwiązywania spotykanych tu i ówdzie zagadek oraz pokonywania przeszkód.

Recenzje
 • 6.8
  Recenzja gry Bujingai Devil May Cry, Prince of Persia czy Onimusha to dziś uznane serie gier pojawiające się w...

Podobne gry