Immortals Fenyx Rising - Myths of the Eastern Realm
63V

Immortals Fenyx Rising - Myths of the Eastern Realm

Immortals Fenyx Rising - Myths of the Eastern Realm
  • Premiery
  • Świat: 25.03.2021
  • Europa: 25.03.2021
  • Polska: 25.03.2021
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja

Myths of the Eastern Realm to fabularne rozszerzenie do gry Immortals: Fenyx Rising. Za jego produkcję odpowiadało studio Ubisoft Chengdu.. Dodatek ukazał się na PC, platformie Google Stadia oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Switch.

Fabuła - Immortals Fenyx Rising - Myths of the Eastern Realm

Rozszerzenie Myths of the Eastern Realm opowiada zupełnie nową historię, która zabiera nas do nowego regionu - tym razem inspirowanego mitologią i kulturą chińską, a nie grecką. Zmaga się on z poważnym problemem. Równowaga między niebem a ziemią została zachwiana, a ludzi przemieniono w glinę. Główny bohater Ku (w dodatku nie ma możliwości wyboru płci postaci) jest zmuszony odnaleźć boginię Nuwa i mieć nadzieję, że przywróci ona świat do właściwego stanu.

Rozgrywka - Immortals Fenyx Rising - Myths of the Eastern Realm

Założenia rozgrywki nie uległy żadnym znaczącym zmianom względem podstawki. Wyspa, gdzie toczy się akcja dodatku, to mniej więcej jedna czwarta świata Immortals Fenyx Rising. Nasz podopieczny, czyli wspomniany Ku, dysponuje zasadniczo tymi samymi umiejętnościami co bohater/bohaterka oryginalnej historii (choć zaznaczyć warto, że sterowanie w jego przypadku wygląda nieco inaczej, ponieważ jest szybszy). Potrafi się wspinać, szybować, walczy z przeciwnikami (w Myth of the Eastern Realm pojawiają się ich nowe rodzaje) i rozwiązuje środowiskowe łamigłówki, które często sprowadzają się do przestawiania skrzynek, dźwigni czy zapalania pochodni.

Przejście fabuły rozszerzenia zajmuje mniej więcej pięć godzin, kilkanaście jeśli będziemy chcieli uporać się z absolutnie wszystkimi dostępnymi aktywnościami. Twórcy przygotowali szereg nowych wyzwań, obozowisk nieprzyjaciół, materiałów i upgrade’ów, które wydłużają żywotność rozgrywki. Podobnie jak w podstawce dysponujemy mechaniką pozwalającą dostrzec na mapie rzeczy godne uwagi. 

Video - Immortals Fenyx Rising - Myths of the Eastern Realm
Recenzje

Podobne gry