Atelier Mysterious Trilogy Deluxe Pack (PC)

Atelier Mysterious Trilogy Deluxe Pack (PC)

Atelier Mysterious Trilogy Deluxe Pack
  • Producent: Gust
  • Wydawca: Koei Tecmo
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 22.04.2021
  • Europa: 22.04.2021
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: RPG, Kolekcje
  • Liczba graczy: 1

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Atelier Mysterious Trilogy Deluxe Pack to wydanie zbiorcze trzech gier z serii jRPG Atelier. Kolekcja ukazała się na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch. Za produkcję odpowiadało studio Gust, a za wydanie Koei Tecmo. 

Składanka oferuje trzy gry i wszystkie wydane do nich DLC: 

Atelier Firis: The Alchemist of the Mysterious Journey DX

Akcja gry toczy się w regionie “pełnym tajemnic”. Historia rozpoczyna się w małej mieścinie pośrodku pustkowia. Jest to górnicze miasto wydrążone w skale, w którym kontakt ze światem zewnętrznym blokują wielkie żelazne drzwi. Tylko nieliczni mogą je przekraczać i do tych nielicznych nie należy niestety Firis Mistlud, 15-letnia dziewczyna posiadająca zdolność odnajdywania złóż, która marzy o tym, żeby kiedyś zobaczyć więcej świata. Szansa na to niespodziewanie pojawia się gdy Firis po raz pierwszy styka się z alchemią.

Według założeń twórców osiemnasta odsłona Atelier miała wprowadzić nowe standardy do formuły cyklu. Przede wszystkim jest to największy świat w dotychczasowej jego historii. Jako Firis odwiedzamy przeróżne miejscówki - inne miasta i miasteczka, polany, góry, zaśnieżone tereny itd. Co ciekawe, wiele lokacji różni się klimatem, dlatego główna bohaterka zmienia w nich ubrania. Struktura gry jest nieliniowa.

Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book DX

Akcja gry toczy się w niewielkim, uroczym miasteczku Kirchen Bell. Historia rozgrywa się w czasach, w których alchemia dopiero raczkuje. Główną bohaterką jest Sophie posiadająca magiczna zdolność łączenia przedmiotów pozwalającą tworzyć coś zupełnie nowego. Sophie jest jednak mało doświadczona, więc idzie jej różnie. Pewnego dnia jej życie jednak staje na głowie - natyka się ona jednak na księgę, która posiada własną świadomość. Jednym z kluczowych wątków gry jest jej pochodzenie.

Atelier Lydie & Suelle: The Alchemists and the Mysterious Paintings DX

Akcja dziewiętnastej odsłony serii Atelier rozgrywa się cztery lata po wydarzeniach przedstawionych w Atelier Firis. Historia skupia się na perypetiach sióstr Lydie i Suelle. Lydie jest bardziej wycofana i rzetelna, Suelle natomiast ekscentryczna i beztroska. Dziewczyny pomagają ojcu, alchemikowi, który prowadzi pracownię w mieście Melveille. Pomimo starań interes kręci się jednak słabo. Pewnego dnia bohaterki słyszą głos dochodzący z piwnicy, w której odnajdują magiczny obraz. Jak się okazuje, świat, który jest na nim przedstawiony, można odwiedzić. Lydie i Suelle zyskują w ten sposób dostęp do różnych fantastycznych krain, gdzie znaleźć mogą nowe materiały przydatne do pracy. W ten sposób otwiera się przed nimi szansa uratowania pracowni alchemicznej ojca.

Podobne gry