ACA NeoGeo: Metal Slug (PS4)

ACA NeoGeo: Metal Slug (PS4)

Metal Slug
  • Premiery
  • Świat: 24.11.2016
  • Europa: 24.11.2016
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina, Akcja
  • Liczba graczy: 1-2
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak
  • od lat 12

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Metal Slug to dwuwymiarowa gra akcji typu run and gun wyprodukowana przez Nazca Corporation i wydana przez SNK. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, a później trafił też na inne sprzęty: Neo Geo, PlayStation, Saturn, PC, urządzenia przenośne, PS4, Xbox One czy Nintendo Switch.

Fabuła - Metal Slug

Fabuła nie odgrywa w produkcji Nazca/SNK szczególnie ważnej roli. Akcja rozgrywa się w roku 2028. Generał Donald Morden i jego armia rebeliantów przeprowadza zamach stanu, przejmując kontrolę i nad rządami różnych państw, i nad supernowoczesnym czołgiem o nazwie Metal Slug. Liczne próby obalenia uzurpatora kończą się niepowodzeniem. Ostatnią nadzieją dla świata jest operacja przeprowadzona przez garstkę buntowników z Peregrine Falcon Strike Force z kapitanem Marco Rossim i porucznikiem Tarmą Rovingiem na czele.

Rozgrywka - Metal Slug

Pod względem rozgrywki Metal Slug przypomina popularne gry z serii Contra. Nasza postać (Marco Rossi bądź Tarma Roving) brnie przed siebie, eliminując pojawiających się po drodze pomagierów generała Mordena i należącą do nich maszynerię: pojazdy bojowe, samoloty, artyleria etc. Nasi podopieczni mogą korzystać z rozmaitych dopałek, które podnoszą ich potencjał bojowy, a nawet dwóch czołgów zwiększających ich siłę rażenia i zwiększających wytrzymałość (w Metal Slug, w przeciwieństwie do Contry, nie umiera się po jednym kontakcie z przeciwnikiem/przeszkadzajką).

Kampania składa się z sześciu misji, w trakcie których przemierzamy zróżnicowane miejscówki: lasy, miasta, doliny, kaniony, bazy wojskowe itd. Większość otoczenia jest zniszczalna, co pozwala nam odkrywać poukrywane bonusy. Na każdej planszy znajdują się również jeńcy wojenni, od których po uratowaniu otrzymujemy w prezencie dopałki różnego typu.

Co warto dodać, gra oferuje multiplayer (kooperacja).

Podobne gry