Samba de Amigo
3506V

Samba de Amigo

Samba de Amigo
  • Premiery
  • Świat: 23.09.2008
  • Europa: 26.09.2008
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Muzyczna
  • Liczba graczy: 1-4

Samba de Amigo to gra muzyczna wyprodukowana przez Sonic Team i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się najpierw na automatach, a następnie przeniesiono go również na Dreamcasta i Wii. Do grania używało się kontrolerów przypominających marakasy.

Główne warianty zabawy w Samba de Amigo to Arcade i Original, które bardziej lub mniej wiernie nawiązują do wersji z automatów. Rozgrywka w założeniach jest bardzo prosta. Na ekranie widnieje sześć kółek znajdujących się na różnych wysokościach. Gdy pojawiają się niebieskie kropki, musimy zacząć trząść marakasami na odpowiedniej wysokości, a od czasu do czasu wykonać też specjalną pozę. Na początku do dyspozycji mamy sześć piosenek, ale z czasem da się ich odblokować więcej. Wbrew temu co sugeruje tytuł, nie uraczymy tu kawałków reprezentujących sambę, tylko popowe utwory latynoskich wykonawców.

 

Poza dwoma wymienionymi dostępny jest również tryb Party, w którym mamy do wyboru kilka minigier (stworzonych także z myślą o multiplayerze), oraz Challenge, czyli wyzwania, gdzie otrzymujemy rozmaite wytyczne do spełnienia, np. musimy zdobyć odpowiednio wysoką notę. Wersja na Wii wprowadza niemałą liczbę dodatków. Jednym z nich jest Hustle Mode. Przypomina on klasyczne tryby, choć w rzeczywistości zmuszeni w nim jesteśmy bardziej się napocić: częściej wykonywać różne pozy, obracać się wokół własnej osi, używać jeden marakas, innym razem obu itd.

 

Innym novum jest tryb Career, czyli kariera, w której realizując te bądź inne wytyczne odblokowujemy różne ciekawe bonusy. Są to np. nowe piosenki i plansze bazujące tematycznie na innych grach Segi. Oprócz nich dodano też wsparcie Mii, naszych avatarów, które pojawiają się podczas zmagań i swoją mimiką informują nas o prezentowanej formie, sieciowe rankingi oraz dlc. Pewnym mankamentem jest jednak to, że na sprzęcie Nintendo gra nie rozróżnia wysokości, tylko kąt wychylenia Wiilota.

Podobne gry