Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy (PC)

Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy (PC)

Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy
  • Producent: Gust
  • Wydawca: Koei Tecmo
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 03.12.2020
  • Europa: 29.01.2021
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 12

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Gust i wydana przez Koei Tecmo. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch. Był on kontynuacją Atelier Ryza: The Queen of Eternal Darkness and Secret Hideout.

Fabuła - Atelier Ryza 2

Akcja gry rozgrywa się trzy lata po wydarzeniach ukazanych w Atelier Ryza. Główną bohaterką pozostaje tytułowa Ryza, która kontynuowała naukę alchemii na wyspie Kurken, po czym została jej nauczycielką. Pomimo tych sukcesów Ryza dość szybko doświadcza niespełnienia - zaczyna bowiem czuć, że jej umiejętności i wiedza mają swoją granicę. By je poszerzyć, postanawia udać się do stolicy, miasta Ashra-am Baird. Tam spotyka swoich starych przyjaciół, a także tajemniczą Fi, istotę przypominającą wróżkę.

Rozgrywka - Atelier Ryza 2

Trzon rozgrywki Atelier Ryza 2 nie uległ oczywiście zmianom względem poprzedniej części. Kluczowym jej elementem jest oczywiście alchemia/synteza, która pozwala nam tworzyć przedmioty przeróżnego rodzaju: bronie, narzędzia, mikstury itd. Produkcja Gust doczekała się pewnych zmian w tym obszarze. Rozbudowana o nowe możliwości została tym razem eksploracja, dzięki której możemy pozyskiwać nowe składniki. W ‘dwójce’ główna bohaterka może pływać i nurkować (w ten sposób pozyskuje się nie tylko nowe przedmioty, ale też odkrywa wejścia do niedostępnych inaczej dungeonów), wspinać się i korzystać z wierzchowców, by przyspieszyć podróż. Sama synteza także doczekała się nowych opcji. Jedną z nich jest “Essence” umożliwiająca dokonanie modyfikacji ‘natury’ używanego w alchemicznych procesach przedmiotu.

Zmiany zaszły także w systemie walki. Podczas starć drużyna składa się z trzech podstawowych walczących (w ‘dwójce’ pojawiają się rzecz jasna zupełnie nowe grywalne postacie), a także jednej pozostającej w odwodzie. Kluczowe w trakcie starć jest gromadzenie punktów akcji (Action Points), co pozwala nam następnie odpalić chaina złożonego z różnych umiejętności. Na tym nie koniec. Chain nabija także wskaźnik Core Charge, dzięki czemu zyskujemy możliwość używania przedmiotów, a co z tym idzie - najlepszych komend (np. obrzucenie przeciwnika bombami).

Poza walką, alchemią i eksploracją w Atelier Ryza 2 znajdziemy także inne aktywności i atrakcje: hodowanie stworków Puni, urządzanie własnego atelier, tryb fotograficzny etc.  

Podobne gry