Xenoblade Chronicles: Definitive Edition

Xenoblade Chronicles: Definitive Edition

8,3
30 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Monolith Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
75 godzin
Premiery
Świat:
29.05.2020
Europa:
29.05.2020
Polska:
29.05.2020
Producent:
Monolith Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
75 godzin
Premiery
Świat:
29.05.2020
Europa:
29.05.2020
Polska:
29.05.2020

Recenzja redakcji

Xenoblade Chronicles Definitive Edition – recenzja gry. Najlepsza wersja wybitnej historii
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.0
Xenoblade Chronicles Definitive Edition – recenzja gry. Najlepsza wersja wybitnej historii
NS

Xenoblade Chronicles: Definitive Edition - opis gry

Xenoblade Chronicles: Definitive Edition to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Monolith Soft i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch. Definitive Edition to remaster gry wydanej pierwotnie na Wii. 

Założenia gry, zarówno pod względem fabuły, jak i rozgrywki nie uległy zmianie względem pierwowzoru.

Fabuła

Gra przedstawia unikatową wizję świata, który składa się z dwóch ciał olbrzymich bogów. Niegdyś walczyli oni ze sobą, lecz w końcu zastygli bez ruchu, dzięki czemu mogło się na nich rozwinąć życie. Na jednym z nich, Bionisie, zamieszkali ludzie oraz inne żywe stworzenia, na drugim, czyli Mechonisie, rozwinęły się inteligentne maszyny.

Te dwie frakcje prowadzą też sobą wyniszczającą wojnę, którą ludzie przegrywają. Ich nadzieją jest miecz Monado, jedyna broń zdolna zniszczyć Mechony. Nie może jej jednak używać byle kto. Po jednej z bitew dotychczasowy posiadacz Monado, Dunban, zostaje ciężko ranny. Następnym w wyniku przypadku zostaje niespodziewanie Shulk, młody naukowiec z Colony 9 i główny bohater gry.

Rozgrywka

W Xenoblade Chronicles starcia odbywają się w czasie rzeczywistym, a przeciwnicy widoczni są podczas eksploracji (twórcy stworzyli tu zresztą rozmaite ekosystemy, w których zamieszkują przedstawiciele flory i fauny mogący być do nas wrogo i neutralnie nastawieni). System walki przypomina ten z Final Fantasy XII - zwykłe ataki nasi podopieczni wykonują automatycznie, z kolei pozostałe umiejętności wybieramy z menu (po ich użyciu musimy chwilę odczekać, by móc skorzystać z nich ponownie). 

Na uwagę zasługuje patent związany z Monado. Miecz ma znaczenie nie tylko dla samej fabuły. W trakcie starć jest on bowiem w stanie przedstawić nam wizje przyszłości w postaci groźnych ataków przeciwników, dzięki czemu jesteśmy w stanie przedsięwziąć środki, by się przed nimi obronić.

Nowości

Remake oferuje kilka nowości. Jest to nie tylko poprawiona oprawa graficzna, w tym nowe modele postaci, ale też nowo nagrane utwory muzyczne, zmodyfikowany interfejs (w założeniach ma być on bardziej przystępny) oraz epilog Future Connected - zupełnie nowy epizod, którego akcja rozgrywa się po głównym wątku. Pozwala on m.in. odwiedzić nowe lokacje niedostępne w pierwowzorze.

Co warto dodać, Future Connected, choć jest epilogiem, można ograć bez konieczności przechodzenia całej gry.

Wideo - Xenoblade Chronicles: Definitive Edition

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper