Chorus (XSX)

Chorus (XSX)

Chorus
  • Premiery
  • Świat: 2021
  • Europa: 2021
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: Strzelanina, Akcja
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 16

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Chorus to kosmiczna strzelanina wyprodukowana przez studio Deep Silver Fishlabs. Tytuł ukazał się na komputerach, konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz platformie Google Stadia.

Fabuła - Chorus

Fabuła Chorus koncentruje się na postaci Nary, niegdyś elitarnej pilotki należącej do potężnej organizacji Circle, a dziś bezlitośnie tropionej buntowniczki, która w wyniku pewnych wydarzeń postanawia zjednoczyć ruch oporu i stawić czoło swoim niedawnym towarzyszom broni. W tych bojach korzysta ona z dobrodziejstw Opuszczonego (Forsaken) - posiadającego samoświadomość nowoczesnego statku kosmicznego.

Wielki Prorok, charyzmatyczny i bezwzględny lider Circle, który zamierza przejąć kontrolę nad wszechświatem, nie będzie jednak jedynym zmartwieniem Nary i Opuszczonego. Bohaterka będzie też musiała wojować z demonami własnej, nieszczególnie chlubnej przeszłości.

Rozgrywka - Chorus

Chorus to kosmiczna strzelanina inspirowana klasyką gatunku, np. seriami Wing Commander czy X-Wing.

W Chorus odwiedzamy najrozmaitsze zakątki wszechświata wykonując misje wszelkiego rodzaju - zarówno te popychające fabułę do przodu, jak i opcjonalne. Świat gry jest duży i otwarty, oferując swobodę podróżowania. Jednocześnie główna bohaterka przemierza nie tylko wstrząsaną konfliktami kosmiczną pustkę. Odwiedza dla przykładu opuszczone kosmiczne stacje, starożytne świątynie, a nawet alternatywne wymiary.

Wspomniany powyżej Opuszczony odgrywa nie tylko rolę zwyczajnego środka lokomocji. Nara może połączyć z nim swoje siły, by w efekcie osiągnąć potencjał bojowy, dzięki któremu ‘bohaterowie’ będą w stanie rozprawić się z największym zagrożeniem: chmarami mniejszych pojazdów, statkami o ogromnych rozmiarach, tajemniczymi istotami z zaświatów etc.  

Do dyspozycji mamy różne rodzaje uzbrojenia i funkcje, które z czasem będzie się dało modyfikować i usprawniać. Na tym nie koniec. Na tle podobnych tytułów Chorus wyróżnia się także obecnością supermocy o charakterze nadprzyrodzonym. Nasi podopieczni potrafią bowiem korzystać w swych bojach z postrzegania pozazmysłowego, teleportacji, telekinezy i różnych innych zdolności tego typu.

Podobne gry