Pistol Whip
53V

Pistol Whip

Pistol Whip
  • Producent: Cloudhead Games
  • Wydawca: Cloudhead Games
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 07.11.2019
  • Europa: 07.11.2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina FPP, Wirtualna rzeczywistość

Pistol Whip to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Cloudhead Games. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsoli PlayStation 4. Do działania wymagał on gogli VR.

Produkcja Cloudhead Games pozbawiona jest szczególnych fabularnych założeń. Zadanie sprowadza się do przebijania przez surrealistyczne, najeżone przeciwnikami miejscówki, jak podziemny bunkier czy miasto celebrujące Dia De Los Muertos, a wszelkie działania odbywają się w rytm muzyki. Efektowny styl Pistol Whip inspirowany jest filmami akcji w rodzaju serii “John Wick” czy “Equilibrium”

Pistol Whip to strzelanka na tzw. szynach, co oznacza, że kierowana przez nas postać porusza się tylko po wyznaczonej przez twórców ścieżce. Co z tym idzie, podobnie jak w innych grach reprezentujących ten sam gatunek założenia są proste. Wspomniana postać sunie przed siebie nieustannie, a na jej drodze pojawiają się zastępy nieprzyjaciół, których należy eliminować, najlepiej w rytm muzyki, za co otrzymujemy większą liczbę punktów. Do dyspozycji mamy dwa pistolety, które można na różne sposoby modyfikować - dotyczy to zarówno ich wyglądu, wydawanych przez nie dźwięków i paru innych kwestii. Ważną częścią zmagań jest czytanie otoczenia - zwracanie bowiem uwagi na to, co się wokół nas dzieje, pozwala przewidzieć ruchy napastników.

‘Kampania’ Pistol Whip składa się z dziesięciu plansz, które można przejść dość szybko. Żywotność zabawy wydłuża jednak możliwość rywalizowania z innymi graczami oraz sieciowe rankingi z najlepszymi wynikami. Po premierze tytuł był także wspierany rozmaitymi dodatkami.

Warto dodać, że twórcy wiele uwagi poświęcili ścieżce dźwiękowej. Rozgrywce przygrywają utwory artystów tworzących elektroniczną muzykę taneczną: Apashe, HVDES czy Black Tiger Sex Machine.

Podobne gry