It came from space and ate our brains
94V

It came from space and ate our brains

It came from space and ate our brains
  • Premiery
  • Świat: 19.03.2015
  • Europa: 19.03.2015
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina
  • Liczba graczy: 1-4
  • od lat 7
  • przemoc

It came from space and ate our brains to strzelanina wyprodukowana przez niezależne Triangle Studios. Tytuł ukazał się na komputerach (pierwotnie na przeglądarkach) oraz konsolach PS4, Xbox One i Switch.

It came from space and ate our brains ukazało się pierwotnie na przeglądarkach, gdzie zdobyło pewną popularność. Komercyjna wersja wydana na komputerach i konsolach opiera się na podobnych założeniach. Produkcja Triangle Studios to strzelanina, a konkretnie twin-stick shooter, w którym nasza postać zmaga się z przeważającymi siłami obcych dokonujących inwazji na Ziemię. Podczas rozgrywki plansze spowite są ciemnością, a jedynym źródłem światła jest latarka dzierżona przez naszą postać. By sprostać nieprzyjaciołom, którzy mogą wyskoczyć na nas z każdej strony, musimy być w ciągłym ruchu.

Pomimo tych samych założeń względem przeglądarkowego oryginału wprowadzono niemało zmian do formuły. Przeciwników jest tym razem więcej rodzajów, a oprócz tego ‘wyposażono’ ich w nowe zdolności. Nie ma także specjalnych lokacji pozwalających na zakup nowego sprzętu. W wersji komercyjnej wystarczy po prostu zajrzeć do menu. Walutę w It came from space… stanowią punkty ciułane za eliminowanie kosmitów. Ponadto pojawiają się nowe bronie, które można upgrade’ować do trzech razy poprawiając np. ich siłę rażenia, częstotliwość wystrzału czy zasięg. 

Zasady są proste: obcy atakują falami, a my musimy przeżyć (pomagają w tym dopałki zrzucane czasami przez policyjne helikoptery). Gdy poradzimy sobie z tym zadaniem na jednej planszy, wówczas odblokowujemy dostęp do kolejnej. Wszystkich leveli jest tu łącznie dwanaście (do tego dochodzą cztery stopnie trudności). Grać możemy sami lub z maksymalnie trzema osobami w co-opie. 

Podobne gry