Mechstermination Force (PC)

Mechstermination Force (PC)

Mechstermination Force
  • Premiery
  • Świat: 22.05.2020
  • Europa: 22.05.2020
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Mechstermination Force to gra akcji wyprodukowana przez niezależne szwedzkie studio Horberg Productions, twórców dobrze ocenianej serii Gunman Clive. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch, PS4 i PC.

Pod względem założeń i rozgrywki Mechstermination Force przypomina trochę Shadow of the Colossus. Naszym zadaniem jest tutaj walka z wielkimi robotami zagrażającymi ludzkości. Schemat jest z grubsza podobny: musimy wspinać się po mechanicznych cielskach olbrzymów, a następnie wyszukiwać i atakować ich słabe punkty.

Do wyboru mamy cztery grywalne postacie (dostępny jest także główny bohater Gunman Clive, jeśli ktoś posiada kolekcję tych gier wydaną na Nintendo Switch), które różnią się broniami, ale sterowanie jest takie samo w każdym przypadku. Podczas rozgrywki zasadniczo korzystamy z czterech przycisków odpowiadających za strzelanie, uderzenie, skok i przełączanie się między broniami. Jest jeszcze boczny przycisk, który pozwala nam kucnąć, co daje możliwość swobodnego celowania. Na robotach znajdują się dwa rodzaje celów: czerwone oraz żółte/pomarańczowe. Te pierwsze można zlikwidować atakami bronią krótkodystansową, te drugie bronią dowolną.

Twórcy przygotowali łącznie czternastu bossów. Po wygranej walce otrzymujemy pieniądze, za które można kupić np. nowe wyposażenie i bronie, jak chociażby buty umożliwiające wykonanie podwójnego skoku. Dzięki nim możemy ułatwić sobie kolejne wyzwania lub ponownie przechodzić te już zaliczone, by zdobyć lepsze oceny.

Pomiędzy misjami możemy wrócić do bazy, gdzie istnieje sposobność porozmawiania z towarzyszami broni. Znajdujący się tam symulator pozwala z kolei przechodzić wcześniejsze misje, by uciułać więcej pieniędzy.

Co warto dodać, Mechstermination Force posiada tryb multiplayer dla maksymalnie dwóch osób (kooperacja).

Podobne gry