Anima: Gate of Memories - Arcane Edition
437V

Anima: Gate of Memories - Arcane Edition

Anima: Gate of Memories - Arcane Edition
  • Premiery
  • Świat: 19.06.2018
  • Europa: 19.06.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG akcji, Kolekcje
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Anima: Gate of Memories - Arcane Edition to składanka zawierają dwie gry z serii Anima: Gate of Memories. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nitendo Switch. Za jego produkcję Anima Project Studio.

Arcane Edition to składanka dwóch gier, których akcja rozgrywa się w fantastycznym uniwersum Anima: Beyond Fantasy. Jest to:

Anima: Gate of Memories

W grze kierujemy losami dwójki postaci - młodej bohaterki oraz towarzyszącego jej demona Ergo, którzy są członkami organizacji Nathaniel. Ich zadaniem jest wyrywanie ludzkości spod wpływów ciemności. Niestety jeden z członków organizacji dopuszcza się zdrady i wykrada pradawny artefakt, który może doprowadzić świat do zagłady. Oczywiście zadaniem bohaterów jest go odzyskać. Niestety nie spodziewają się, że jest to jedynie wstęp do większej intrygi, która doprowadzi ich do konfliktu z istotami zwanymi Posłańcami.

Anima: Gate of Memories to gra łącząca elementy typowe dla RPG ze zręcznościowym systemem walki. W grze przejmujemy kontrolę nad wspomnianą powyżej dwójką postaci, pomiędzy którymi możemy się swobodnie przełączać. A w zasadzie musimy - podopieczni dysponują bowiem unikalnymi zdolnościami (specjalnością jednej postaci są ataki fizyczne, a drugiej magia), które mogą być bezużyteczne lub przydatne w zależności od sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Każdą z postaci da się też oczywiście rozwijać na swój sposób w czym pomaga duża liczba umiejętności.

Oprócz walki istotne czekają też na nas inne wyzwania, jak sekcje zręcznościowe czy łamigłówki. Akcja gry, warto dodać, toczy się w sporej wielkości świecie (ze zróżnicowanymi lokacjami), po którym możemy się poruszać z dużą swobodą, choć nie ma tu mowy o open worldzie w ścisłym tego słowa znaczeniu.

Anima: Gate of Memories - The Nameless Chronicles

Kontynuacja skupia się na zupełnie innej postaci. Tym razem jest to bezimienny nieśmiertelny, który jest zmuszony przemierzać Gaię, czyli świat gry, aż po kres jej czasów. Rozgrywka bazuje na podobnych rozwiązaniach, zarówno jeśli chodzi o gameplay (zręcznościowy system walki), system rozwoju i konstrukcję miejscówek.

Podobne gry