Decay of Logos

Decay of Logos

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Amplify Creations
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
27.08.2019
Europa:
27.08.2019
Producent:
Amplify Creations
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
27.08.2019
Europa:
27.08.2019

Decay of Logos - opis gry

Decay of Logos to gra action-RPG wyprodukowana przez niezależne portugalskie studio Amplify Creations i wydana przez Rising Star Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Decay of Logos łączy w założeniach twórców cechy serii Dark Souls oraz The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Styl narracji jest tutaj minimalistyczny. Produkcja studia Amplify Creations pozwala nam się wcielić w młodą kobietę, której wioska została zrównana z ziemią w ataku przeprowadzonym przez księcia, a jej rodzice zamordowani. Ada, bo tak ma na imię główna bohaterka, cudem przeżywa uratowana przez białego jelenia. W następstwie tragicznego wydarzenia postanawia ona dokonać zemsty.

W odróżnieniu od serii Dark Souls lokacje są w Decay of Logos bardziej otwarte. Gra nie wyznacza nam zadań do wykonania - to my sami decydujemy, gdzie się udać. Zasadniczo naszym celem jest dokonanie zemsty na wspomnianym księciu, lecz z biegiem czasu intryga okazuje się być poważniejsza.

Poziom trudności jest wysoki, o czym świadczy przynajmniej kilka rozwiązań. Po pierwsze, wykonywanie rozmaitych czynności (ataków, uników, bloków tarczą) reguluje stamina. Po drugie, po każdej śmierci parametry naszej podopiecznej nieco spadają, a przywrócić możemy je przy checkpointach (choć, warto dodać, możemy tam zostać zaatakowani). Także bronie z czasem ulegają zniszczeniu. Po trzecie, spotykane podczas eksploracji potwory stanowią często poważne zagrożenie i zachowują się różnie: niektóre po prostu się przechadzają i nie są Adą specjalnie zainteresowane, inne mogą natomiast zaatakować z zaskoczenia.

W zmaganiach pomaga nam rzeczony jeleń, należy jednak pamiętać, że może on się zestresować w pobliżu nieprzyjaciół (w obniżeniu stresu pomagają owoce zwane lullaberries). Ułatwia on nie tylko podróżowanie, ale przydaje się także czasami do rozwiązywania łamigłówek. 

Wideo - Decay of Logos

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper