Gunbird 2 (2018)
163V

Gunbird 2 (2018)

Gunbird 2 (2018)
  • Producent: Psikyo
  • Wydawca: Zerodiv
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 21.06.2018
  • Europa: 21.06.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina

Gunbird 2 to scrollowana strzelanina wyprodukowana przez Psikyo i wydana przez Zerodiv. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch. Był on remasterem gry, która pierwotnie ukazała się na automatach i konsola Sega Dreamcast.

Główne założenia nie uległy zmianie.

Jak zwykle bywa w przypadku shmupów, fabuła nie wysuwa się tu na pierwszy plan, choć wspomnieć trzeba, że jest i że oferuje kilka rozstrzygnięć. Rzecz wygląda tak, iż siódemka bohaterów wyrusza z zadaniem odnalezienia trzech potężnych przedmiotów, które dostarczyć ma do boga. Ten w zamian nagrodzi zwycięzcę pewną magiczną miksturą.
Gunbird 2 to shmup, w którym ekran przesuwa się z góry na dół, czyli rozgrywka przypomina np. takie klasyki jak 1942 od Capcomu. Trzon gameplayu nie odstaje bardzo od tego, co znamy z innych podobnych gier. Zbieramy dopałki, eliminujemy rzesze nadciągających ze wszystkich stron przeciwników, walczymy z wielkimi bossami itd. Produkcja Psikyo jest przy tym dość trudna, nawet jak na dość często wyśrubowane standardy swojego gatunku.

Jedną z nowości (względem ‘jedynki’) jest dodanie ataków krótkodystansowych. Wymagają one od nas zużycia jednego paska energii i pewnej wprawy, jednak bywają przydatne zwłaszcza w trakcie starć z bossami. Inny patent, o którym warto napomknąć dotyczy sposobu naliczania punktów. Jest on dość unikalny. Otóż wszystko zależy od medali, który porozrzucane są po planszach, a konkretnie od tego, czy były świecące w momencie ich zgarnięcia. Uzbieranie wielu świecących medali znacząco podbija nasz mnożnik.

Wersja konsolowa oferuje kilka nowości względem pierwowzoru z automatów. Są to dwie nowe postacie (Morrigan z Darkstalkers i Aine), sieciowe rankingi, galerię oraz tu i ówdzie głosy podłożone postaciom.

Podobne gry