A Mortician's Tale
433V

A Mortician's Tale

A Mortician's Tale
  • Premiery
  • Świat: 18.10.2017
  • Europa: 18.10.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

A Mortician’s Tales to gra przygodowa pozwalająca graczom wcielić się w pracownicę przedsiębiorstwa pogrzebowego. Za jej produkcję i wydanie odpowiadało niezależne studio Laundry Bear Games. Tytuł ukazał się na komputerach z systemami Windows i macOS.

Gra pozwala nam się wcielić w Charlie, świeżo upieczoną absolwentkę college’u, która zostaje zatrudniona w niewielkim domu pogrzebowym Rose and Daughters Funeral Home w charakterze balsamistki. Podczas rozgrywki na różne sposoby zarządzamy interesem, choć zaznaczyć warto, iż ważnym elementem całości jest fabuła, w trakcie której zapoznajemy się z perypetiami głównej bohaterki, jej współpracowników oraz historiami zmarłych i ich rodzin.

A Mortician’s Tales stara się ukazać prozę życia pracownika przedsiębiorstwa pogrzebowego. Akcja rozgrywa się przede wszystkim w miejscu pracy bohaterki, ale scenarzyści i projektanci z Laundry Bear Games umiejętnie budują świat gry. Na uwagę w tym kontekście zasługuje komputer Charlie, dzięki któremu łączy ona rozmaite aspekty życia prywatnego i zawodowego: wymienia plotki ze współpracownikami, sprawdza maile, informacje z branży itd. Ale w trakcie dnia pełni ona także inne obowiązki, spośród których na szczególną uwagę zasługuje balsamowanie zwłok i kremacja. Co ciekawe, procedury -- jak zapewniał developer w oficjalnych materiałach -- zostały odwzorowane z grze z przywiązaniem do szczegółów. Czynności jakie wykonujemy i narzędzia jakimi dysponujemy nie odbiegają szczególnie od tych z rzeczywistości. Warto przy tym również dodać, że wykonywanie poszczególnych czynności nie jest stresujące i nie mamy tu do czynienia z poziomem trudności na miarę chociażby serii Trauma Center autorstwa Atlus, gdzie wymagana była wyjątkowa precyzja i zręczność.

Podobne gry