Blog użytkownika Monster Player

Monster Player Monster Player 29.10.2020, 05:37
Anatomia Strachu czyli w co zagrać na Halloween
313V

Anatomia Strachu czyli w co zagrać na Halloween

Nadchodzi dzień, w którym według Amerykańskiej tradycji należy się bać, jedni z was zapewne wybiorą film, który potrafi poważnie wystraszyć. A część z was już pewnie ma w głowie jedną myśl, mianowicie jaką grę odpalić gdy zrobi się ciemno i zgasną światła...

Każdy z nas jest inny, to sprawia że jesteśmy wyjątkowi i oryginalni ale łączy nas jedno każdy się czegoś boi, może to być strach przed pająkami, robakami, potworami, osaczeniem, lub dresem w kapturze który stoi w ciemnej bramie. Każdy boi się czegoś innego i dla każdego definicja strachu ma inny wydźwięk. Ja boje się pająków a mój znajomy hoduje te potwory w Terrarium i je dokarmia, pewnie ludzkim mięsem. Jednak jest cos co sprawia ze lubimy się bać mianowicie strach daje nam duży zastrzyk dopaminy i adrenaliny który pobudza nasze komórki neuronowe do działania, a to sprawia że czujemy się lepiej i jesteśmy gotowi na więcej doświadczeń mocnych wrażeń. 

Jako jeden z wielu graczy wolę zasiąść do odpowiedniej gry i mieć wszystko pod kontrolą. Jak w grze dzieje się za dużo zawsze możemy wcisnąć pauze by zapalić papierosa na uspokojenie (palenie szkodzi zdrowiu!!) albo napić się rumianku. Tylko jaka jest ta odpowiednia gra? oraz dlaczego akurat ta gra?

Mój wybór nie będzie zbyt oryginalny i skupi się tylko na tej generacji, ponieważ król odszedł i słuchy chodzą że powróci ale to tylko plotki mam nadzieję że się zrealizują. A póki co sprawdźmy co może nas doprowadzić do palpitacji serca.

Alien Isolation

Gra na podstawie już kultowego horroru z lat 80, który nie zestarzał się aż tak bardzo i wciąż potrafi zjeżyć włosy na głowie jest godną kopią klimatu zaszczucia i strachu przed potworem którego nie da się zabić bronią konwencjonalną. Obcy Izolacja jest grą typu skradanka z wylewającym się gęstym klimatem zaszczucia w którym to gracz przemierza stację badawczą Sewastopol, która robi fantastyczne wrażenie poprzez klaustrofobiczne pomieszczenia żywcem wycięte z filmu. W grze nie ma zbyt wielu oskryptowanych momentów a nasz prześladowca zachowuję się jak żywcem wyjęty z filmu, zwabia go hałas i przemieszcza się kanałami wentylacyjnymi, nie jeden raz będziemy ukrywać się w szafie i nasłuchiwać gdzie ten drań jest. Nie jest on jedynym zagrożeniem, które spotkamy na swojej drodze do rozwiązania intrygującej fabuły, ale te rzeczy pozostawiam do odkrycia przez was.

Daying Light

Kultowa już Polska gra w której wykorzystamy mechanikę parkur by szybko przemieszczać się w ogromnym mieście Harran, z genialną mechaniką walki bronią białą do eksterminacji zombie. W tej grze nie ma miejsc niedostępnych a brutalny klimat, który wylewa się z ekranu ochlapię nas krwią przeciwników. Brudna i brutalna, zmieniająca zasady gry gdy zachodzi słońce i z myśliwego stajemy się zwierzyną. Planuj swoje ruchy szybko a poruszaj się jeszcze szybciej. Jedyne co w grze kuleje to Polski dubbing więc polecam ogrywać w wersji kinowej.

 

Days Gone

Exclusive na Playstation 4 więc nie każdy będzie mógł sprawdzić grę w której ilość świrusów w ogromnym świecie aż wysypuję się z ekranu, a nasze ruchy trzeba planować z wyprzedzeniem, horda która zachowuję się jak jeden żywy organizm. Plus nasz najlepszy przyjaciel-motocykl. Gra którą ogram w te Halloween więc za dużo o niej się nie wypowiem. Mam tylko nadzieję że będzie warto.

 

 

The Evil Within

Jeżeli przerażają Cię potwory rodem z najgorszych koszmarów jest to survival skierowany dla Ciebie. Szaleństwo tej gry goni przerażenie a poganiane jest obłędem. Połączenie to sprawia że gra zaskakuje na każdym kroku i ciężko się nie wystraszyć tym bardziej że gra posiada momenty przy których przyda się pampers, albo miska na wymioty. Klimat jest tak gęsty, że respirator może być niezbędny. Połączenie wszystkich naszych lęków które nie dają nam chwili wytchnienia. Gra jest czysto liniowa więc nie ma czasu na nudę. Fantastyczny mix Cichego Wzgórza i Rezydencji zła. Gorąco polecam.

 

Seria Resident Evill

Resident Evill jest serią kultową której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, ale to część 7 ogrywana w Okularach VR może sprawić, że noce będziemy spędzać przy zapalonym świetle i z otwartymi oczami. Tylko dla osób o naprawdę mocnych nerwach którzy chcą sprawdzić czy mają serce ze stali. Polecam tylko z okularami, jeżeli jeszcze nie grałeś a zastanawiasz się nad VR to jest to idealne połączenie. Stanowczo nie dla mnie, prawie miałem zawał:)

Zachęcam do pisania w komentarzach w jakie gry Wy będziecie grali, i jakie gry polecacie na Halloween. Dorzucam mój amatorski filmik z polecanych przeze mnie gier. Niech strach będzie w Was silny.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +12 -

Oceń profil
+ +19 -
Monster Player
Ranking: 2566 Poziom: 36
PD: 6851
REPUTACJA: 1462