Shin Megami Tensei V - najciekawsze demony, część 3 (Vol. 101-151)

BLOG
172V
Shin Megami Tensei V - najciekawsze demony, część 3 (Vol. 101-151)
Sejman22 | 17.10.2021, 15:38
Znamy już ponad połowę demonów w Shin Megami Tensei i powoli zbliżamy się do końca mojego zestawienia. Trzecia część dotyczy 15 moich ulubionych demonów z vol. 101-151.

15. Miejsce - Koropokguru

Rasa: Jirae

Alignment: Neutral

Pochodzenie: mitologia japońska

Debiut: SMT Devil Summoner Soul Hackers (1997)

 Koropokguru to kolejny demon z Devil Summonera / Persony debiutujący w głównej serii w pełnym 3D. Jako, że uwielbiam krasnoludy, to postanowiłem tego dziadka z listkiem umieścić na mojej liście. Co ciekawe, nie jest to jego pierwszy model w 3D (taki miał już w Devil Summoner Raidou Kuzunoha versus King Abaddon i później w Personie 5).

 

14. Miejsce - Aitwaras

Rasa: Drake

Alignment: Neutral

Pochodzenie: mitologia litewska

Debiut: Shin Megami Tensei V (2021)

 Uroczy Aitwaras to absolutny debiutant w serii. Jedyny jak na razie przedstawiciel dobrze znanej Polakom mitologii litewskiej (oprócz Parimpasa z SMT IV). Mogę się założyć, że będzie to ulubieniec płci pięknej grającej w SMT. Dlaczego ? Z wyglądu przypomina bardziej  uroczego Pokemona niż Demona :)

 

13. Miejsce - Chernobog

Rasa: Fury

Alignment: Chaos

Pochodzenie: mitologia słowiańska (w tym również polska)

Debiut: Shin Megami Tensei II (1994)

 Jeden z niewielu przedstawicieli mitologii słowiańskiej i polskiej w Shin Megami Tensei. Chernobog (po naszemu Czarny Bóg) to dosyć stary demon w SMT, zadebiutował już w SMT II, ale jego współczesny wygląd pochodzi oczywiście z Devil Summoner Soul Hackers. Nasz grzybiarz z wielkim Claymore'm w ręku jest znany przede wszystkim z pewnej unikalnej walki w Digital Devil Saga 2. Szkoda, że Atlus tak wybiórczo i rzadko sięga po demony / bogów z naszej mitologii. Z miłą chęcią zobaczyłbym ich więcej np. Mokosza - boga masturbacji. Stanowiłby on dobrany duet z Marą i Mishagujim, w końcu miałbym team z 3 penisami w składzie:)

 

12. Miejsce - Macabre

Rasa: Jaki

Alignment: Chaos

Pochodzenie: mitologia europejska / abrahamska

Debiut: SMT Devil Summoner (1995)

 Mówiąc szczerze, nie przepadam za tym gościem. Jest jednym z najbardziej irytujących demonów w serii (zwłaszcza w Strange Journey i SMT IV), a to za sprawą jego zestawu umiejętności - ten facet wprost uwielbia spamować  trucizną, by potem one-schotować wszystkich mocnym atakiem fizycznym. Na dodatek zawsze jest w teamie z jakimś dupkiem, co ma z nim super synergię. Jednak jego wygląd i animacja w SMT V to klasa sama w sobie. Jeden z niewielu starszych demonów od Kaneko, z nowymi animacjami ruchów w SMT V. Model 3D oczywiście na bazie tego z Persony 5 Royal.

 

11. Miejsce - Cybele

Rasa: Lady

Alignment: Chaos

Pochodzenie: mitologia grecka / rzymska

Debiut: SMT Devil Summoner (1995)

 Cybele to absolutny must have w każdym SMT. Jeden z najlepszych healerów i zarazem całkiem niezły dps, do tego jeszcze dochodzi sexy wygląd, czego chcieć więcej ? Na szczególną uwagę zasługuje jej Voice Acting w SMT V, który brzmi wprost fantastycznie. Ta demonica ,,wykerowała'' mnie w Strange Journey Redux w walce z ostatnim bossem.

 

10. Miejsce - Lilith

Rasa: Night

Alignment: Chaos

Pochodzenie: mitologia mezopotamska / abrahamska

Debiut: Shin Megami Tensei (1992)

 Design zaczerpnięty z SMT III Nocturne. Szkoda, że Atlusowi się nie chciało zrobić jej designu z Soul Hackers w pełnym 3D. Zamiast tego poszli znowu w generic kusicielkę. Mogę się też założyć, że jej ,,szkielet'' posłużył jako podstawa dla modelu Nuwy. Niemniej jednak to wciąż bardzo seksowny demon. Pełni bardzo ważną rolę w fabule SMT 1.

 

9. Miejsce - Pazuzu

Rasa: Vile

Alignment: Chaos

Pochodzenie: mitologia mezopotamska

Debiut: Digital Devil Story Megami Tensei (1987)

 Jeden z najstarszych demonów w serii, tzw. klasyk. Obecny niemal w każdej grze, gdzie w dwóch z nich pełnił ważną rolę w fabule (w DDS Megami Tensei II jako sprzymierzeniec YHVH i w Devil Survivor jako demon Kaido). Jego najbardziej charakterystycznym elementem jest wygląd, który właściwie się nie zmienił na przestrzeni prawie 35 lat ! Nie licząc oczywiście gier dla dzieci - Devil Children na Gameboy'a. Pazuzu wystąpił także w słynnym filmie ,,Egzorcysta'' z 1973 roku.

 

8. Miejsce - Cerberus

Rasa: Beast

Alignment: Neutral

Pochodzenie: mitologia grecka / rzymska

Debiut: Digital Devil Story Megami Tensei (1987)

 Kolejny po Pazuzu klasyk. Bez Cerbera i Lokiego nie byłoby OVA ,,Digital Devil Story Megami Tensei'' z 1987 roku, a co za tym idzie nie byłoby SMT, Devil Summonera, czy Persony. ,,Fabularny'' demon w SMT 1 i 2.

,,Pascal the dog is here''.

 

7. Miejsce - Titania

Rasa: Fairy

Alignment: Neutral

Pochodzenie: mitologia europejska (głównie angielska i rzymska)

Debiut: Shin Megami Tensei II (1994)

 Are you ready ? - Titania z SMT III Nocturne.

 Gdybym miał oceniać tylko jej nogi i stopy, to Titania z pewnością zajęłaby u mnie  pierwsze miejsce w rankingu. Dlatego preferuję ten ,,elficki'' design od tego z SMT IV. Królowa wróżek zawsze pojawia się w SMT razem z swoim mężem - Oberonem. Niestety jego wygląd jest ch...wy i nie mogę na niego patrzeć. Co ona w nim widzi ? Już Preta jest od niego przystojnieszy :D

 

6. Miejsce - Chi You

Rasa: Tyrant

Alignment: Chaos

Pochodzenie: mitologia chińska / koreańska

Debiut: SMT Devil Summoner (1995)

 Koreański demon z oryginalnego Devil Summoner z Saturna. Swoją drogą, coś sporo demonów jest z Devil Summonera, czyżby Atlus szykował nową grę z tej serii w niedalekiej przyszłości ? Model 3D zaczerpnięty oczywiście z Persony 5 Royal.

 

5. Miejsce - Atavaka

Rasa: Deity

Alignment: Law

Pochodzenie: mitologia buddyjska

Debiut: Shin Megami Tensei II (1994)

 Lubię ,,wielorękie'' bóstwa z mitologii hinduskiej i buddyjskiej, więc Atavaki nie mogło zabraknąć w moim zestawieniu. Design pochodzi z SMT II, a nie z np. Digital Devil Sagi / czy Persony 3-5. Niestety leniwy Atlus znowu podmienił tylko teksturę na modelu z Persony 5 Royal, mógłby się przy Atavace bardziej postarać.

 

4. Miejsce - Laksmi

Rasa: Megami

Alignment: Law

Pochodzenie: mitologia hinduska

Debiut: Digital Devil Story Megami Tensei (1987)

 Digital Devil Saga ,,Dormina + Calm Death'' flashbacks. Mam słabość do kobiecych modeli z ,,gołymi stopami'' (no co, taki fetysz), a Laksmi to mój ulubiony demon z tej ,,kategorii'', z względu na jej hmm...  łyżwiarską pozycję. Pech tego zestawienia jest taki, że akurat w vol. 101-151 pojawiło się całe zatrzęsienie ,,waifu'' dla osób z fetyszem stóp: Laksmi, Parvati, Sarasvati, Lilith, Kikuru-Hime, Titania, Cybele czy Leanan Sidhe. Żeby się nie za bardzo nie powtarzać to wybrałem moim zdaniem tylko te ,,najlepsze''. Mam nadzieję, że w SMT V pojawi się również Amaterasu :)

Poza tym jest to świetny healer.

 

3. Miejsce - Sandalphon

Rasa: Herald

Alignment: Law

Pochodzenie: mitologia abrahamska

Debiut: SMT Devil Summoner (1995)

 Młodszy brat Metatrona, Sandalphon nareszcie debiutuje w głównej serii w pełnym 3D. Do tej pory występował przeważnie tylko w spin-offach Devil Summoner, Devil Survivor 2, czy Persona 3-5. Uwielbiam anioły-roboty w SMT, a Sandalphon i Metatron to moi ulubieńcy. Model i design zaczerpnięty z SMT Devil Summoner Raidou Kuzunoha versus King Abaddon.

 

2. Miejsce - Adramelech

Rasa: Fallen

Alignment: Chaos

Pochodzenie: mitologia abrahamska

Debiut: Revelations Persona (1996)

Im the loyal servant and sworn knight of the Demon Lord Lucifer ! - Adramelech z SMT IV Apocalypse.

 Jedyny demon z tego zestawienia, który pochodzi prosto z Persony. Co prawda pod innym wyglądem, bardziej gejowatym z SMT IV Apocalypse. Nasz koń z motywami LGBT to jeden z najdziwniejszych designów jaki w ogóle widziałem. Wygląda jak połączenie konia, pawia z ... Sylvando na paradzie z Dragon Quest XI. Nie dość, że wygląda jak gej, to jeszcze gada i tańczy jak gej. Ogromny plus twórcom należy się za pomysłowość przy projektowaniu tego demona (jest to jego pierwszy model w pełnym 3D). Na uwagę zasługują także jego unikalne animacje i skill o nazwie Hellish Brand (zadaje wszystkim wrogom mocne obrażenia od ognia i przy okazji usuwa wszystkie buffy, czyli takie Maragidyne + Dekaja)..

 

1. Miejsce - Sukuna Hikona

Rasa: Kunitsu

Alignment: Chaos

Pochodzenie: mitologia japońska

Debiut: Shin Megami Tensei II (1994)

 Podobnie jak to jest u Lilith, Sukuna Hikona posiada wiele desginów, wśród których chyba najbardziej znanym jest ten ,,anime'' z Persony 4 (Sukuna Hikona to Persona u Naoto).  W SMT V Sukuna Hikona to nic innego jak Sukuna Hikona z SMT IV Apocalypse w pełnym 3D. Szczerze mówiąc, nigdy nie lubiłem jego wyglądu w 2D, natomiast w 3D podoba mi się on niemiłosiernie. Według mnie, razem z Manananggal to najlepiej animowany i wyglądający demon w SMT V. Oczywiście jak na możliwości Switcha. Posiada również unikalny skill - Eternal Blizzard (zadaje losowym wrogom 3-6 słabych ataków od mrozu). Jego Magtsuhi Skill o dziwnej nazwie Dekajaon z pewnością się przyda na bossów. Oby było więcej takich dobrze zaprojektowanych demonów w przyszłych SMT.

 

Dla porównania wrzucam wygląd Sukuny Hikony z kilku gier:

 

Shin Megami Tensei II (SNES,1994)

 

SMT Devil Summoner Raidou Kuzunoha versus Soulless Army (PS2, 2006)

Shin Megami Tensei Persona 4 (PS2, 2008)

Shin Megami Tensei IV Apocalypse (3DS, 2016)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Który design Sukuny Hikony najbardziej ci się podoba ?

Shin Megami Tensei II (oryginał)
7%
SMT Devil Summoner Raidou Kuzunoha versus Soulless Army
7%
Shin Megami Tensei Persona 4
7%
Shin Megami Tensei IV Apocalypse
7%
Żaden
7%
Pokaż wyniki Głosów: 7
2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych