Microsoft największym wygranym przyszłej generacji konsol?

BLOG
324V
Microsoft największym wygranym przyszłej generacji konsol?
Acquainted | 20.03.2020, 14:30
Tak brzmi jeden z nagłówków na stronie głównej ppe: „Świat reaguje na prezentację PS5 - Sony przegrało bitwę, ale wojna dopiero się zaczyna” nie mogę się zgodzić z cytowanym powyżej zdaniem. Sony przegrało z Microsoftem, w co najmniej czterech niezwykle istotnych „bitwach”.  

Xbox ma przewagę nad Playstation 5 pod względem: mocy konsoli, usług, wstecznej kompatybilności, podejścia do klienta.

Pierwsza konferencja na której zostały podane parametry konsoli Sony wypadła dość kiepsko. Xbox wypada lepiej w niemal wszystkich aspektach. Wiele osób twierdzi nawet, że PS5 to słaba konsola, co jest niezgodne  z prawdą, będziemy mieli do czynienia z bardzo dobrym, bardzo mocnym sprzętem, ale Xbox będzie bezdyskusyjnie najmocniejszą konsolą na rynku.  Zamiast krytykować Sony i robić podśmiechujki z mocy tej konsoli należy docenić niesamowitą pracę zespołu odpowiedzialnego za nowego Xboxa. 

Xbox Game Pass to najlepsza usługa dla graczy  jaka kiedykolwiek powstała. Tanie granie, szeroki katalog gier, wszytko działa sprawnie, wydaje mi się, że Microsoft narzucił na tyle trudne warunki konkurencji, że to nie jest w stanie zbliżyć do poziomu oferowanego przez XGP. Tymczasem w niebieskim obozie bibliotekę, cenę i dostępność PS Now można określić jako niesmaczny żart. 

Pełna Wsteczna kompatybilność jest do nadgonienia przez Sony na dalszych etapach życia konsoli nie mniej dla sporej grupy osób brak możliwości skorzystania z biblioteki gier z PS1, PS2, PS3  będzie dla sporej grupy osób dużym zawodem.

Przyjazna polityka MS względem konsumenta objawia się na wiele sposobów między innymi przez utrzymywanie niskich cen XGP oraz wydanie dwóch  wersji  Xboxa dla graczy, którzy cenią sobie wysoką jakość grafiki oraz dla tych, którym budżet domowy nie pozwalają na kupno drogiej konsoli do grania. Tym sposobem Xbox ma zarówno najmocniejszą( podstawowy Xbox) oraz najtańszą konsolę (Lockhart)  

MS  od momentu zatrudnienia Philla Spencera wykonał niemal wszystkie prawidłowe ruchy. Gracze narzekali na małą moc Xboxa One, więc został wydany XOX, który jest najmocniejszą konsolą dostępną na rynku i następny Xbox również taką będzie. Gracze byli rozczarowani małą ilością gier wydawanych przez wewnętrzne studia MS, co spowodowało, że kupione zostały nowe studia. Widać, że Microsoft zaczął  ostro walczyć o klientów, na czym powinni skorzystać wszyscy, bo konkurencja na rynku zawsze jest dobra. 

Pomimo tego, co wyżej napisałem pisałem obstawiam, że PS5 sprzeda się zdecydowanie lepiej od nowego Xboxa. Spodziewam się, że Sony jeszcze mocniej postawi na wewnętrzne studia dzięki czemu otrzymamy dużo więcej gier na wyłączność. Każdy  wie, że gry na wyłączność są jednym z najważniejszych aspektów uwzględnianych przez konsumentów przy wyborze konsoli, a Sony ma pod tym względem ogromną przewagę nad konkurencją.  Microsoft popełnił według mnie tylko jeden błąd, ale za to krytyczny, a mianowicie brak wsparcia dla VR. Gracze chcą innowacji i spodziewam się, że wirtualna rzeczywistość im to zapewni. Na dużo mocniejszej konsoli, z mocniejszymi bezprzewodowymi goglami, oraz zespołami developerskimi, które mają już doświadczenie w projektowaniu tego typu gier technologia VR rozwinie skrzydła. 

10

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych