Blog użytkownika Asovsky

Asovsky Asovsky 27.07.2017, 14:34
Uliczne wyścigi online, czyli nfs:sa
469V

Uliczne wyścigi online, czyli nfs:sa

O GTA San Andreas już się raczej nie wspomina - o MTA już w ogóle, lecz ten serwer przykuł moją szczególną uwagę. W poszukiwaniu jakiejś części Need For Speeda (tylko, że online) trafiłem na ten serwer. Na początku miałem bardzo sceptyczne podejście co do niego, ale znajomy zachęcał mnie do zagrania - posłuchałem go i nie żałuję.Grand Theft Auto: San Andreas

O fenomenie tego trybu rozgrywki dowiedziałem się stosunkowo niedawno, żeby napisać tutaj jak bym pisał o czymś co znam od lat, dlatego napiszę moje odczucia co do mile tam spędzonego czasu. Serwer ten jest jedynym tego typu serwerem na całym świecie i dlatego jest taki wyjątkowy. Średnią aktywnością osób na nim wynosi 150. Serwer posiada rozbudowany system tworzenia różnych malowań na pojazdach, każdy samochód posiada ogrom indywidualnie dopasowanych, a nawet stworzonych dla niego części wizualnych, możesz ulepszyć go także dodając neony, kolorowe lampy, szyby, a nawet spersonalizowany prędkościomierz. W komisie samochodowym znajdziesz pojazd różnych klas od E do A, oraz samochody klasy SUV, Vintage (typowe hot rody), Unique ( czyli pojazdy które do odblokowania wymagają odnalezienia 10 części ukrytych na mapie w danym miejscu, więcej informacji na ten temat znajdziecie w grze pod przyciskiem F10) Wraz ze wzrostem poziomu reputacji uzyskiwanego za wyścigi oraz różne inne interakcje w danym pojeździe odblokowywane są kolejno części mechaniczne dzięki którym pojazd staje się szybszy, lepiej się ślizga, trzyma drogi, wszystko zależne jest od układu części które zagorzali gracze doskonale znają. Na serwerze znajdują się także patrole policyjne, które mogą rozpocząć pościg za graczem - aby tego dokonać przejedź obok radiowozu z prędkością powyżej 100km/h, radzę jednak uważać, bo policja jest bardzo agresywna i ciężko wyrwać się z jej sideł, lecz w ucieczce z pewnością pomogą ci pułapki rozmieszczone w całym stanie San Andreas oraz spowalniacz. Klikając prawy przycisk myszy w jeździe dowolnej możesz zmienić tryb samochodu na drift oraz wyzwać innych graczy na pojedynek w jeździe swobodnej. Serwer jest ciągle rozwijany, administracja pracuje nad aktualizacjami dodającymi nowe części tuningowe, samochody, a nawet ekspansje mapy. Posiada również rozbudowaną paletę opcji dających możliwość zmiany ustawień gry na serwerze. Grając tak przez niedługi okres czasu przekonałem się, że panuję tam naprawdę przyjemna atmosfera i opłaca się na niego wejść przynajmniej ze względu na potwierdzenie tego artykułu. Nie ważne jest to jakiej jesteś narodowości, serwer posiada 10 języków (Angielski, Polski, Rosyjski, Węgierski, Czeski, Portugalski, Niemiecki, Francuski, Hiszpański oraz Turecki) sporządzonych przez tłumaczy a nie google translator. Schodząc na inną ścieżkę uważam to za duży Polski sukces, gdyż serwer jest stworzony przez naszych rodaków. Uważam, że jeśli ludzie lubią Need For Speeda to powinni spróbować również tam. Administracja organizuje również różnego typu eventy urozmaicające rozgrywkę graczom. Sądzę, że każdy znajdzie tam coś dla siebie i wejdzie bynajmniej z czystej ciekawości. Postanowiłem przeprowadzić krótki wywiad z jednym z wielu członków administracji. Twórcy dodatkowo starają się trzymać uniwersum GTA i nie dodają niepasujących modeli, żeby wszystko było spójne i pasowało do siebie.

(Redaktor, gość)

Cześć.

Siemka.

Jesteś jednym z członków administracji serwera NFS:SA, więc postanowiłem się zgłosić po krótki wywiad. Masz chwilkę?

Jasne, pytaj śmiało.

Długo już grasz?

Na serwerze oczywiście.

Będzie trochę ponad rok, zacząłem właśnie w okolicach wakacji 2016.

Wow, jestem pod wrażeniem. Potwierdziłeś właśnie jedną z rzeczy, o których piszę w artykule. Jak to jest, że gra Ci się jeszcze nie znudziła?

Gra się nie znudziła głównie przez istniejące na serwerze community, nawet jeżeli już nie mam chęci jeździć wyścigów, zawsze mogę zacząć rozmowę z serwerowymi bywalcami lub nowymi ludźmi, ludzi do śmieszkowania zawsze jest dużo, trudno przy tym się nudzić.  No, kolejnym powodem braku nudy jest też pracowanie nad nowymi rzeczami na serwer, zawsze jest coś do poprawienia czy dodania, więc zawsze jest co tu robić.

No tak, również zauważyłem miłą atmosferę na serwerze. Jaka jest Twoja obecna pozycja w administracji serwera?

Jestem jedyną osobą piszącą skrypty na serwer poza Bartkiem.

Pozycji w administracji jako tako nie ma, do NFS:SA Team, czyli odpowiedniku Administracji trafiają osoby które pomagają w tworzeniu serwera.

Rozumiem. Opowiesz mi jak i czytelnikom, czemu właśnie wasz serwer jest tak wyjątkowy i co najbardziej (poza społecznością) w nim chwalisz?

W serwerze najbardziej podoba mi się to że jest on praktycznie w pełni autorski, nie używamy gotowych skryptów z community, wszystko tworzone jest w pełni pod nasz serwer. Skrypty, modele, mapy. Posiadamy pełno contentu niedostępnego na innych serwerach i staramy się aby tak pozostało. Serwer nie jest także pay2win, każdy na swoją pozycje na serwerze musi sam zapracować, co wyróżnia nasz serwer na tle wielu innych serwerów.

Dobrze, a jak się pracuje z innymi członkami administracji? Są osoby, które za sobą nie przepadają?

W przeszłości było trochę spięć w ekipie, ale obecnie wszyscy są w miarę zgodni, więc pracuje się przyjemnie. Każdy pracuje nad tym co chce zobaczyć na serwerze, więc idzie dobrze.

A co ile robicie (+/-) aktualizacje serwera wraz z nowymi rzeczami?

Większe aktualizacje pojawiają się zazwyczaj raz na 2-3 miesiące, w międzyczasie dodajemy głównie poprawki błędów, optymalizacje i drobne funkcjonalności.

Dobrze. To chyba wszystko o co chciałem spytać. Resztę ludzie mogą sprawdzić sami wchodząc na serwer, którego IP znajdą na forum. Chcesz dodać coś jeszcze od siebie?

Raczej wszystko już zostało powiedziane, wszystkim polecam żeby weszli na serwer, i zobaczyli ile można wycisnąć z 13 letniej gry.

 

Podsumowanie: Może wyjść w artykule lekkie masło maślane, w związku z tym postanowiłem napisać jeszcze podsumowanie całego artykułu. Tryb Need For Speed San Andreas jest fenomenem w historii serwerów MTA i każdy powinien na niego wejść choćby na godzinę/dwie i przekonać się, że to co jest powyżej napisane jest 100% prawdą i serwer jest tylko i wyłącznie godny polecenia ze względu na genialną społeczność, która tam gra, ale również sam tryb stworzony przez Polaków. Jeśli komuś się serwer spodoba to polecam obejrzeć poradnik jednego z NFS:SA team. Jest sprzed roku, ale dalej wyjaśnia wiele spraw.

 

Tagi: GTA gta: san andreas mta nfs

Oceń notkę
+ +2 -

Oceń profil
+ +1 -
Asovsky
Ranking: 58757 Poziom: 12
PD: 397
REPUTACJA: 15