Blog użytkownika Kaszydo

Kaszydo Kaszydo 27.04.2018, 11:15
Transformers – czyli stara miłość nie rdzewieje cz.5
672V

Transformers – czyli stara miłość nie rdzewieje cz.5

Obiecałam jeszcze jeden tekst o Transformerach. Po wielu trudach w końcu udało mi się go skończyć.

*Edit
Poprawiłam trochę błędów. Niestety urok posiadania dysortografii jest taki, że często widzę błąd dopiero jak 20-ty raz przeczytam tekst. I dodałam jeden filmik z Armady o którym zapomniałam

Jak ten czas leci. Sorry, że tyle mi to zajęło niestety mam tendencje do robienia 10 rzeczy na raz i przez to ciężko u mnie z planowaniem. Zamiast zająć się blogiem, ostatnio zaczęłam się interesować twitchem co jeszcze bardziej kradnie czas. Do tego jeszcze stres w pracy i większość dni spędzam pod kołderką udając, że cały świat nie istnieje. Może zamiast pisać powinnam robić vlog, zwłaszcza jakbym chciała zrobić jakieś przemyślenia o animacjach, było by to chyba wygodniejsze.

Dla tych co zaglądają tu pierwszy raz macie linki do poprzednich blogów o Transformerach:

Transformers – czyli stara miłość nie rdzewieje cz.1

Transformers – czyli stara miłość nie rdzewieje cz.2

Transformers – czyli stara miłość nie rdzewieje cz.3

Transformers – czyli stara miłość nie rdzewieje cz.4

 

W pierwszej części bloga będą okładki, te które uważam za najgorsze i te które uwielbiam. W drugiej natomiast przyjrzymy się najdziwniejszym zabawkom wydanym spod znaku Transformers

Najgorsze okładki

Transformers #3 (G1 Marvel US) Michael Golden.

Wiecie co jest chyba największą bolączką przy rysowaniu wielkich robotów. Skala. Często się okazuje, że postacie o znacznej różnicy w wielkości nie mieszczą się razem w kadrze. Więc wielkość odpowiednio się dostosowuje. Dlatego mamy Spider-mana który bez problemu owija wokół Megatrona sieć. A po drugie… co to za poza. Jakiś tańce-wygibańce?

Transformers #9 (G1 Marvel US) Mike Manley

Czy możemy cofnąć się w czasie i wymazać Circuit-Breaker z historii. Ładnie proszę. Ale to raczej nie w temacie. Znowu skala wygląda jakoś dziwnie, tak samo jak perspektyw jeśli idzie o Starscreama. Jakby autor nie mógł się zdecydować czy patrzymy na niego z góry, czy na wprost. Widzę też nie dokończone/ źle pomalowane fragment między głową i ramieniem.

Transformers #2 (G2 Marvel US) Derek Yaniger

Och lata 90-te. Jak ja was czasem nienawidzę. Czas wyolbrzymionej przemocy, wszędzie lejącej się krwi i płynów ustrojowych, napakowanych super bohaterów, skóry i ćwieków. Przynajmniej to ostatnie ominęło transformery. Nie potrafię na tej okładce dojść czy Megatron stoi, klęczy czy jest w połowie transformacji. I co to za dziwny płyn, Fortress Maximus? Wygląda co najmniej dziwnie (przypomina mi się jedna scena z Armady)

G.I. Joe #142 (Marvel US) William Rosado

Nie trzymam się G.I.Joe więc nie bardzo wiem kto jest kto. Może jest jakiś powód dla którego pani z różowymi włosami (przynajmniej wydaje mi się, że to kobieta) śmieje się, że je koleżanka zaraz zostanie zgnieciona. Proporcje i perspektywa znowu dziwne i z jakiegoś powodu kolory też mi nie leżą.

G.I.Joe vs Transformers #1 (Image) Steve Kurth

Nawet nie muszę nic pisać, twarz Bumblebee mówi sama za siebie

G.I.Joe vs Transformers Art of War #3 (Devil's Due Press) Omar Dogan

Była taka moda swojego czasu żeby wszystko „mangować” . Czy to w kreskówkach czy to komiksach. Czasem nie wychodzi to źle ale czasem dostajemy coś takiego. A malutki, chudy nosek i skośne oczy które nie pasują do twarzy wyjątkowo źle wyglądają. No i jeszcze żyrafia szyja i sterczący krzywy biust.

Transformers Armada #1 (Dreamwave) James Raiz

Konia z rzędem temu kto wytłumaczy mi co tu się dzieje z perspektywą.

Transformers vol. 1 #1 (Dreamwave) Pat Lee

O, a ta okładka jest już sławna, albo raczej niesławna. Biedny Optimus, cokolwiek mu się przydarzyło musiało być bardzo bolesne.

New Avangers / Trnasformers #2 (Marvel/IDW) Jason Pearson

Czy mi się zdaje, czy Wolverine trochę przytył?

Heart of Darkness #4 Ulises Farinas (rysunek) Andrew Crossley (kolor)

Kocham serię IDW ale to co się stało w Heart of Darkness… Proporcje , kolory wszystko woła o pomstę do nieba. I ta poza, Arcee co ty wyrabiasz? 

Tagi: animacja figurka figurki idw Komiks kreskówka Marvel transformers zabawki

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +10 -

Oceń profil
+ +48 -
Kaszydo
Ranking: 2433 Poziom: 32
PD: 4944
REPUTACJA: 2567