Blog użytkownika Kaszydo

Kaszydo Kaszydo 02.07.2017, 19:23
Transformers – czyli stara miłość nie rdzewieje cz.1
675V

Transformers – czyli stara miłość nie rdzewieje cz.1

Trochę była ze mnie dziwna dziewczynka. Zamiast bawić się lalkami wolałam Transformery i Wojownicze Żółwie Ninja. I to jeszcze zawsze najbardziej lubiłam czarne charaktery. Już po premierze nowego filmu z serii Transformers a ja wciąż próbuje znaleźć ofia... znaczy partnera na seans. Nie oczekuje już nic po tych filmach ale okazja jest dobra żeby trochę popisać o moim ukochanym uniwersum.

Miałam zrobić to w jednym wpisie, ale tekst tak mi się rozrósł, że podzieliłam go chyba na dwa. Część pierwszą poświecę filmom i kreskówkom z lat 1984-2001. Druga część opowie o nowszych serialach animowanych i komiksach IDW.

Transformers - czyli stara miłość nie rdzewieje cz.2

Filmy od Bay’a

Zacznijmy od przypomnienia sobie co do tej pory wydarzyło się w filmach.

Transformers (2007)

Tysiące lat temu planetę Cybertron ogarnęła wojna domowa między Autobotami dowodzonymi przez Optimusa Prime i Decepticonami pod dowództwem Megatrona. Optimus wystrzeliwuje w kosmos Wszechiskrę (Allspark), starożytny artefakt i źródło wielkiej mocy która potrafi ożywiać każdą technologię (oczywiście ląduje na Ziemi, bo Ziemia to jakiś dziwny magnes na takie rzeczy).

Czasy współczesne. Sam Witwicky jest przeciętnym licealistą. Nie wie, że okulary po prapradziadku (albo coś takiego) zawierają mapę która prowadzi do Allspark. Zaczyna się wyścig między Autobotami a Decepticonami o to kto pierwszy odnajdzie skarb. Film kończy widowiskowa walka w której Wszechiska zostaje zniszczona a Megatron ginie. No i Sam zdobywa dziewczynę.

Auttoboty

Decepticony

Optimus Prime

Bumblebee

Jazz (ginie)

Ratchet

Ironhide

Megatron (ginie)

Barricade

Starscream

Devastator (ginie)

Bonecrusher (ginie)

Blackout (ginie)

Scorponok

Frenzy (ginie)

 

Transformers: Zemsta upadłych (2009)

17 000 lat przed Chrystusem. Siedmiu Prime'ów podróżowało przez galaktykę zbierając energon używając maszyny wysysającej energię ze słońca. Kierowali się jednak zasadą, że nie będą niszczyć planet na których znajduje się życie. Jednak Magatronus Prime, później nazwany Upadłym, sprzeniewierzył się tej zasadzie i ustawił Sun Harvester na Ziemi. Pozostałym Prime'om udało się go powstrzymać i odebrać klucz który mógł uruchomić maszynę, Matrycę Przywództwa (Matrix of Leadership). Poświęcając własne życie ukryli Matrix.

2 lata po wydążeniach z pierwszego filmu Autoboty połączyły siły z Amerykańską armią by ścigać niedobitki Decepticonów. Pojawiają się szepty o powrocie Upadłego. W tym czasie Sam wybiera się na studia. Podczas pakowania znajduje fragment Wszechiskry. Przy pomocy takiego samego fragmentu Megatron zostaje wskrzeszony i łączy siły z Upadłym.

Sam zaczyna mieć dziwne wizje które okazują się kluczem do odnalezienia Matrixu. Więc znowu zaczyna się wielki pościg który kończy się spektakularną bitwą, tym razem na pustyni.

Auttoboty

Decepticony

Optimus Prime (ginie potem wskrzeszony)

Bumblebee

Skids

Mudflap

Jetfire (ginie)

Wheelie

Ironhide

Ratchet

Sideswipe

Arcee (ginie)

Chromia

Elita-One (ginie)

Jolt

The Fallen (Megatronus) (ginie)

Megatron (wskrzeszony)

Starscream

Soundwave

Ravage (ginie)

Reedman

Scalpel

Alice (ginie)

Grindor (ginie)

Demolishor (ginie)

Devastator (czyli: Scavenger + Hightower + Long Haul + Mixmaster + Rampage + Scrapper + Overload wszyscy giną)

Scavenger (ginie)

Scrapmetal (ginie)

Sideways (ginie)

Scorponok (ginie)

 

 

Transformers 3 (2011)

W 1961 r. “Arka” statek kosmiczny z Cybertronu pod dowództwem Sentinela Prime rozbija się na księżycu. NASA wykryło katastrofę i pod przykrywką misji Apollo 11 wysłało ludzi by zbadali statek.

Czasy współczesny. Autoboty wciąż współpracują z wojskiem. W czasie jednej misji Optimus odkrywa, że zatajono przed nimi informacje o Arce. Udają się na księżyc, gdzie odnajdują uśpionego Sentinela i Filary służące do uruchomienia Mostu Kosmicznego, portalu pozwalającego przenoszenie materii z jednego miejsca w inne. Optimus wybudza Sentinela Prime, nie wie jednak, że ten zawarł układ z Megatronem i zamierza przenieść Cybertron w okolice Ziemi i zniewolić rodzaj ludzki.

Całość kończy się oczywiście wielką bitwą w której większość Chicago obraca się w ruiny, ginie wiele Autobotów i Decepticonów, a Cybertron zostaje zniszczony. Autoboty bez możliwości powrotu na ojczystą planetę postanawiają stworzyć nowy dom na Ziemi.

Auttoboty

Decepticony

Optimus Prime

Sentinel Prime (ginie)

Bumblebee

Ironhide (ginie)

Ratchet

Sideswipe

Dino (Mirage)

Que (Wheeljack) (ginie)

The Wreckers: Roadbuster, Topspin Leadfoot

Wheelie

Brains

Skids

Mudflap

 

Megatron (ginie)

Starscream (ginie)

Shockwave (ginie)

Soundwave (ginie)

Laserbeak (ginie)

Barricade (???)

Loader

Devcon (ginie)

Igor

The Dreads: Crankcase, Hatchet, Crowbar (wszyscy giną)

Cała banda nienazwanych Decepticonów, giną szybciej niż się pojawiają

 

Transformers: Wiek zagłady (2014)

O Boże, jedyne co naprawdę dobrze pamiętam z tego seansu w kinie to ciągła myśl „jak długo jeszcze?”

5 lat po bitwie o Chicago, ludzie obawiają się Transformerów. Chociaż oficjalnie Autobaty otrzymały azyl, grupa agentów CIA ściga i zabija wszystkich Cybertian, zarówno Decepticony jak i Autoboty. W polowaniu pomaga im łowca nagród, Transformer, Locdown.

Optimusowi Prime udaje się ukryć w Teksasie, w garażu inżyniera Ceda Yeager. Co czyni z niego z mężczyzny i jego córki Tessy również cel Locdowna. Jest dużo uciekania i dużo wybuchów.

W między czasie w firmie Kinetic Solution Incorporated (KSI) trwają pracę nad stworzeniem własnych transformerów na bazie danych zebranych z poległych Decepticonów. Jednym z nich ma być Galvatron, zbudowany dzięki schematom z głowy Megatrona. Naukowcy nie wiedzą, że świadomość Megatrona wciąż żyje i dowódcza Decepticonów ich wykorzystuje.

Było potem jeszcze więcej wybuchów. Na koniec Optimus prosi pozostałe Autoboty by chroniły rodzinę Ceda, po czym wyrusza w kosmos by zmierzyć się ze „Stwórcami”, rasą która stworzyła Transformery jako swoich niewolników.

Auttoboty

Decepticony

Inne

Optimus Prime

Bumblebee

Hound

Drift

Ratchet (ginie)

Crosshairs

Leadfoot (ginie)

Brains

Dinoboty: Grimlock, Scorn, Slug, Strafe

Większość Autobotów która przeżyła w pozostałych filmach a nie pojawiła się w tym została prawdopodobnie zabita przez agentów i Lockdowna

Galvatron

Typy transformerów stworzone przez KSI: Junkheap, Traxes, "Two Heads", "KSI Bosses" McLaren, Aston Martin

 

Lockdown (ginie)

Steeljaws (ginie)

 

 

Transformers: Ostatni Rycerz (2017)

Premiera w Polsce 23 czerwca. Jeszcze nie byłam, nie znalazłam nikogo na tyle naiwnego, żeby ze mną poszedł. Szkoda mi też trochę kasy na bilet. Ale jestem masochistką i pójdę chyba tylko po to by potem schować się w koncie i płakać

http://www.dorkl(...)-weirder

Filmy Bay’a to równia pochyła. Każdy kolejny jest coraz gorszy a jedyne co mają wspólnego z tym wspaniałym uniwersum to imiona bohaterów. Błagam niech ktoś zrobi reboot w oparciu o komiksy IDW. Najlepiej same początki wojny na Cybertronie. Zero ludzi i Transformery z bogatą osobowością.

Tagi: transformers transformers 5 transformers dark of the moon transformers: age of extinction transformers: ostatni rycerz transformers: the last knight

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +17 -

Oceń profil
+ +49 -
Kaszydo
Ranking: 2304 Poziom: 32
PD: 4944
REPUTACJA: 2590