Kącik niewygodnych informacji

Don't shoot the messenger!

Dobermann Dobermann 21.04.2016, 09:23
Dark news corner #11
662V

Dark news corner #11

Dark news corner powraca! Tym razem dowiecie się jak odpalić na PS4/Xone emulator bez łamania zabezpieczeń, jak zbudować własną retro-konsolkę i nie tylko :).

Najpierw odpalcie sobie muzyczkę:

 

Na PS4/Xone możemy odpalić emulatory starych konsol bez łamania zabezpieczeń!

Jak? Wystarczy że na przeglądarce w waszej konsoli (na PC też działa :P) odpalicie ten link. Tak dobrze widzicie, został napisany emulator NES'a w javascripcie i można sobie odpalić kilka romów. To się nazywa retrogranie! :)

Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

 

Używasz remote play na PS4 i chcesz mieć mniejszy input lag?

Jest na to metoda! Wystarczy że na swoim PS4 masz dwa konta. Zaloguj się za pomocą remote play na PC na drugie konto, następnie podejdź do konsoli i zaloguj się za pomocą pada na konto pierwsze. Dzięki temu jeśli jesteś w zasięgu konsoli (a zazwyczaj tak jest) pad komunikuje się bezpośrednio z konsolą i tym samym zyskujesz jakieś 30 milisekund. Niby niewiele ale zawsze! Różnicę da się odczuć choćby i w Driveclubie :)

 

Chcesz zbudować własną konsolę do retrogrania?

Projekt Recalbox przyjdzie Ci z pomocą! Sprawa prosta, kupujemy mały komputerek zwany Rasberry Pi (generacji drugiej lub nowszy wraz z zasilaczem, kartą SD i donglem Bluetooth), podłączamy do niego zasilanie i instalujemy system, bierzemy pada od PS3, instalujemy na naszym minikomputerku Recalbox i możemy się cieszyć emulacją konsolek takich jak: Arcade, Nes, Super Nintendo, Playstation, Game Boy, Atari 7800, PC Engine (CD), Sega SG1000, Nintendo 64, Sega CD, Game and Watch, Vectrex, Virtual Boy, Wonderswan Color, Neo Geo / Neo Geo CD, Arcade Classics, FDS, Master System, Genesis, Game Boy Advance, Game Boy Color, Atari 2600, MSX 1 / 2 / 2+, Sega 32x, ScummVM, PRBOOM, Game Gear, Lynx, NeoGeo Pocket Color, Supergrafx. Sporo tego, prawda? Ale żeby było ciekawiej możemy, zapisać każdą grę w dowolnym momencie, przewijać grę wstecz i robić screenshoty!

Jeśli czujecie się zainteresowani to zapraszam na stronę projektu: recalbox.com

 

Jeśli chcecie poczytać więcej o emulatorach i retro-graniu polecam zajrzeć na dwie świetne strony naszych portalowych kolegów: retrogranie.info oraz retronagazie.eu

 

I to tyle na dziś!

Masz coś ciekawego? Podeślij mi na PW lub wrzuć w komentarz poniżej, dzięki! :)

Tagi: emulacja playstation 4 ps4 recallbox remote play retro xbox one

Oceń notkę
+ +19 -

Buduje PCety i game roomy :D
Oceń profil
+ +264 -
Dobermann
Ranking: 17 Poziom: 82
PD: 68849
REPUTACJA: 47404