Papercraft #18 – Metroid Prime

BLOG
269V
Papercraft #18 – Metroid Prime
Luck77 | 26.05.2018, 14:44

Do premiery Metroid Prime 4 zapewne jeszcze przyjdzie nam trochę poczekać, ale już teraz możecie zobaczyć jak prezentuje się papierowy model głównej bohaterki serii – Samus Aran.

Samus jest główną protagonistą we wszystkich grach z serii Metroid począwszy od 1986 roku kiedy wyszła pierwsza gra z tej serii na konsolę Famicom. Jest ona byłym żołnierzem Galaktycznej Federacji, która stała się galaktycznym łowcą nagród. Podczas całej serii wykonuje ona misje powierzone jej przez Galaktyczną Federację podczas których poluje na swoich największych wrogów, Kosmicznych Piratów, oraz ich lidera Ridley’a, a także na pasożytnicze organizmy energetyczne zwane Metroidami.

Przez większość czasu bohaterka ubrana jest w swój kombinezon zwany „Power Suit”. Jest to potężny egzoszkielet który chroni ją przed większością napotykanych niebezpieczeństw i który może być wzmocniony przez zbierane w czasie rozgrywki powe-upy. Standardowo wyposażona jest ona w działko zastępujące jej prawą rękę i strzelające różnymi wiązkami energii, które po naładowaniu zmiatają przeciwników z powierzchni ziemi (albo raczej innych planet, w końcu seria dzieje się w kosmosie). Power Suit wyposażony jest także w funkcję transformacji w małą kulistą formę zwaną „Morph Ball” która pozwala przetaczać się przez ciasne obszary takie jak np. tunele.

 

 

 

Stworzona przeze mnie figurka ma ok. 30 cm wysokości i jest chyba najbardziej skomplikowanym modelem który zrobiłem. Posklejanie tych 347 elementów sprawiło mi trochę problemów, ale w końcu 2 miesiącach i kilkudziesięciu godzinach wycinania i klejenia w końcu się udało ;) Chociaż i tak było to już moje drugie podejście do tej figurki. Za pierwszym razem poddałem się po sklejeniu głowy i części tułowia ze względu na niezadowalający efekt i zająłem się klejeniem czegoś innego. Ale ciągle nie dawało mi to spokoju więc musiałem w końcu się tym zająć i zrobić ten model do końca czego efekt możecie oglądać poniżej.

Zapraszam do oglądania, komentowanie i do następnego razu ;)

13

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych