Papercraft #24 – Dragon Ball – Vegeta

BLOG
662V
Papercraft #24 – Dragon Ball – Vegeta
Luck77 | 02.10.2019, 17:54
Witam w kolejnej odsłonie bloga poświęconego papierowym figurkom. Dzisiaj powracam do świata z serii Dragon Ball.
 

Od poprzedniego wpisu na którym prezentowałem postać Son Goku minęły już co prawda 4 lata, ale znalazł się tam jeden zabłąkany komentarz w którym ktoś prosił o jeszcze jedną postać z tego uniwersum, a wiec proszę bardzo, oto jest :P Tym razem wybór padł na Vegetę.

Imię Vegeta wzięło się od słynnej przyprawy dodawanej do zup i sałatek, która…. no dobra, tak naprawdę to nie ;) Chociaż jego imię ma coś wspólnego z jedzeniem, bo pochodzi po prostu od angielskiego słowa „vegetable”, czyli „warzywo”.  Vegeta jest jedną z głównych postaci w całej sadze Dragon Ball. Od zawsze rywalizował z Son Goku, początkowo jako jego wróg, później także jako jego przyjaciel. Podobnie jak Goku Vegeta jest przedstawicielem pozaziemskiej rasy wojowników zwanych Saiyanami. Jest niezwykle próżny i dumny, stale odnosi się do swojego dziedzictwa i statusu Księcia Saiyanów w całej serii. Uważa się też za najsilniejszego wojownika we wszechświecie.

W prezentowanym modelu Vegeta nie nosi swojej charakterystycznej zbroi bojowej, a jedynie granatowy podkoszulek bez rękawów oraz trykotowe spodnie. Figurka ma 51 cm wysokości, więc jest niższa od Son Goku o 4 cm, co stawia ją na drugim miejscu w wielkości stworzonych przeze mnie modeli ;)  Materiały do pobrania i stworzenia swojej wersji Vegety jak i kilku innych postaci z DB można znaleźć na stronie: https://www.pepakura.eu/

Zapraszam do oglądania, komentowani i do zobaczenia następnym razem ;)

 

A tu parę zdjęć ze swoim arcywrogiem ;)

 

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych