Blog użytkownika Karate_koks

Karate_koks

Karate_koks Karate_koks 27.12.2016, 13:07
Rok 2016 okiem Koksa;)
394V

Rok 2016 okiem Koksa;)

Wszystkiego dobrego po świętach! Niektórzy pewnie na urlopach inni jak ja już w pracy. Mam nadzieję, ze nikt nie padł z przejedzenia i każdy znalazł trochę czasu i energii by pograć w jakiegoś szpila. Kolejny rok dobiega końca, więc wypadałby zrobić krótkie podsumowanie tego co się działo.
 

Zacznę od gier. Dalej obstaję przy swoim zdaniu, ze nie warto trzymać gier w kolekcji (chyba, ze cyfrowej, bo tej nie sposób się pozbyć;)). W roku 2015 moja kupka wstydu liczyła 3 tytuły. W tym roku udało mi się osiągnąć stan idealny i nie pozostała na niej ani jedna gra! Wszystko udało mi się ograć na bieżąco. A ile tego było w 2016? Ukończyłem 38 tytułów. Jakich? Kto jest zainteresowany może sprawdzić na moim profilu PPE. Zdobyłem 1104 aczivementy, co przełożyło się na 24 060G - w tym 5 calaków. W tej chwili zaliczam Doom`a, który pewnie będzie pierwszą grą skończoną w nadchodzącym 2017, bo jeszcze trochę mi zostało kampanii, a potem zamierzam wskoczyć do multi, wbić kilka aczivków i zasmakować trochę staroszkolnej wyrzynki. Troszkę zawiodła mnie warstwa fabularna, po ciekawej i mrocznej 3 spodziewałem się więcej, ale mechanika i fun z gry jest przedni i chyba w ten sposób należy ją rozpatrywać, nie szukać wciągającej historii tylko się dobrze bawić miażdżąc piekielne pomioty na różne sposoby :)

 

A co działo się w branży? Sporo. MS zapowiedział nową konsolę Project Scorpio, który ma zmienić pojęcie generacji, ale na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze czym będzie. Next-genem? Czy poł-szrotem jak PRO (sorry niebiescy, ale PS4 z doklejoną grafiką mnie nie jara). Wstrzymam się tutaj od snucia jakiś dywagacji, ale jeśli MS pójdzie śladem Sony, to leje na to ciepłym moczem i zostaje z moim starym ONE. Mnie interesuje tylko prawdziwy nextgen i na to liczę. Nintendo w końcu pokazało Switch i niestety jako sprzęt stacjonarny zapowiada się porażka na miarę Wii U, ale jako konsola przenośna może sporo ugrać. W końcu na tym polu big N nigdy nie miało fail`a. Jeśli chodzi o gry, to MS kolejny rok z rzędu nie zawiódł i dostarczył masę bardzo dobrych gier. Sony jak zwykle dało dupy i zostawiło swoich fanów bez gier w najgorętszym okresie dla branży. Sytuację Nintedo przemilczę, bo Wii U to już oficjalny trup od jakiegoś czasu. BTW to już chyba taki standard, że Sony daje 1 hit na wiosnę, a MS wytacza swoje działa licznie jesienią, bo tak jest od kilku lat.

 

Tyle od mnie. Wszyscy czekamy co przyniesie nam nowy 2017 rok. Jedno jest pewne. Będzie w co grać i każdy znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze by na to wszystko starczyło czasu, zdrowia i kasiory, a będzie ok. Korzystając z okazji życzę Wam wszystkim (bez względu na kolor obozu) wszystkiego dobrego w nowym roku i sukcesów w życiu osobistym, zawodowym oraz growym;)

Tagi:

Oceń notkę
+ +8 -

Xbox Master Race & PlayStation Aware Player
Oceń profil
+ +115 -
Karate_koks
Ranking: 7 Poziom: 92
PD: 95718
REPUTACJA: 34312